reklama

Lublin w „Raporcie o polskich metropoliach”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lublin w „Raporcie o polskich metropoliach”  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościFirma doradcza PwC w analizie ?Raport o polskich metropoliach? podkreśla atuty Lublina, jakimi są: wysoka jakość życia w mieście, dobry stan środowiska naturalnego i aktywność obywatelka. Lublina przedstawiony jest również przez autorów opracowania jako miasto atrakcyjne dla inwestycji.

- Wyniki kolejnego niezależnego raportu renomowanej instytucji potwierdzają, że Lublin jest jedną z najbardziej otwartych i przyjaznych do życia polskich metropolii, a jego największą wartością są aktywni i oddani miastu mieszkańcy będący jego najlepszymi ambasadorami. To oni przyciągają tutaj wielkie zagraniczne firmy, których napływ zauważamy w ostatnich latach” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


„Raport o stanie polskich metropolii” to cykl analiz, który obejmuje 12 największych miast w Polsce, w tym Lublin, które zrzeszone są w Unii Metropolii Polskich. Raporty ukazują się, co 4 lata od 2007 roku. Opisują rozwój miast na podstawie autorskiej metody uwzględniającej 7 kapitałów: Kapitał Instytucjonalno-Demokratyczny, Kapitał Techniczny i Infrastrukturalny, Kapitał Kultury i Wizerunku, Kapitał Jakości Życia, Kapitał Źródeł Finansowania, Kapitał Atrakcyjności Inwestycyjnej oraz Kapitał Ludzki i Społeczny.


Z informacji przedstawionych przez Miasto Lublin wynika, że jesteśmy jedynym miastem, które konsekwentnie zwiększa średnią wartość 7 przedstawionych wcześniej kapitałów.  Lublin znajduje się również w czołówce polskich metropolii pod względem wykorzystywania funduszy europejskich. Wyróżniają je również duże wydatki na inwestycję, kulturę oraz ochronę dziedzictwa narodowego.


- Lublin w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija, jednak należy podkreślić, że potencjał miasta jest jeszcze większy. Wyzwaniem jest wciąż stosunkowo słaby wizerunek metropolii oraz umiarkowany sukces w zakresie przyciągania dużych inwestorów. To właśnie rozwój w tych obszarach w kolejnych latach będzie decydował o sukcesie Lublina. Warunkiem jego osiągnięcia jest pełne wykorzystanie roli miasta jako centrum wiedzy i centrum kulturowego regionu. Biorąc pod uwagę posiadane atuty, Lublin ma szansę przekształcić się w dynamiczną i zamożną metropolię. Wymaga to dobrej, konsekwentnie realizowanej i wspieranej przez wszystkich interesariuszy strategii rozwoju” – mówi Dionizy Smoleń, dyrektor w zespole ds. sektora publicznego w PwC.




Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE