Reklama

Reklama

Lublin: W grudniu seminarium europejskie "Obywatele w służbie obywateli”

Opublikowano: ndz, 21 lis 2021 06:50
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: W grudniu seminarium europejskie "Obywatele w służbie obywateli” - Zdjęcie główne

W grudniu seminarium europejskie "Obywatele w służbie obywateli” | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Obywatele w służbie obywateli - współtworzenie i świadczenie usług użyteczności publicznej przez organizacje społeczeństwa obywatelskiego” - to temat seminarium, na które zaprasza Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny oraz Miasto Lublin. Wydarzenie skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Reklama

- Miasto Lublin od lat uczestniczy w debacie o przyszłości Unii Europejskiej. Efektem naszego partnerstwa z Europejskim Komitetem Ekonomiczno-Społecznym jest wspólna organizacja seminarium dotyczącego roli organizacji obywatelskich w tworzeniu i świadczeniu usług użyteczności publicznej. Będzie to unikalna okazja do rozmów przedstawicieli instytucji europejskich, samorządów oraz organizacji pozarządowych. Z uwagą przyjrzymy się rozwiązaniom stosowanym w innych państwach Unii Europejskiej, a także podzielimy się naszymi doświadczeniami w zakresie współpracy międzysektorowej - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Tematyka lubelskiego seminarium, które odbędzie się 1 i 2 grudnia w Lublinie, skupi się na aspekcie wpływu organizacji społeczeństwa obywatelskiego na tworzenie i realizację usług użyteczności publicznej. W seminarium wezmą udział m.in. Krzysztof Balon - przewodniczący Tematycznej Grupy Analitycznej Usługi Użyteczności Publicznej EKES, Baiba Miltoviča - przewodnicząca Sekcji Transportu, Energii, Infrastruktury i Społeczeństwa Informacyjnego (TEN) EKES oraz Krzysztof Hetman - poseł do Parlamentu Europejskiego. Wśród uczestników znajdą się goście z Francji, Finlandii, Ukrainy. Przewidziane tematy prezentacji i dyskusji to m.in.: zasada pomocniczości a współtworzenie usług użyteczności publicznej, współpraca pomiędzy Miastem Lublin a organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i rola społeczeństwa obywatelskiego w reformie decentralizacyjnej na Ukrainie.
 
 
Seminarium adresowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, a uczestniczyć w nim można osobiście lub zdalnie. Rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin. Udział osobisty zależy od ilości miejsc, dlatego decyduje o nim kolejność zgłoszeń. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do wydarzenia, który umożliwi udział online. Zgłoszenia na seminarium trwają do 21 listopada.
 
Na seminarium będzie zapewnione tłumaczenie symultaniczne w językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim.

Sprawdź portal Lublin24, bądź na bieżąco!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.