Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Uwzględniono odwołania do kilku projektów

Opublikowano: pon, 20 wrz 2021 13:37
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Uwzględniono odwołania do kilku projektów - Zdjęcie główne

Głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skończyły się prace związane z analizą odwołań od oceny formalnej projektów VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Odwołania zostały uwzględnione w przypadku 8 projektów, a autorom wskazano zakres, w jakim projekt może być zrealizowany. Na 2022 rok przewidziano 15 mln zł na realizację projektów z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego oraz projektów zaległych.

Reklama

- Każde z 26 odwołań zostało wnikliwie przeanalizowane. Ocena tegorocznych wniosków pokazała, że ogromna większość z nich zasługuje na wsparcie. Zależy nam, by kontynuować działania w ramach tego narzędzia partycypacyjnego i umożliwić, przy pomocy miejskich środków i zaangażowania wydziałów merytorycznych, realizację pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w przyszłorocznym budżecie, po cięciach związanych z sytuacją pandemiczną, przywracamy pełną pulę środków przeznaczonych na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego w wysokości 15 mln zł - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W tegorocznym naborze wniosków do Budżetu Obywatelskiego złożono łącznie 214 projektów. Po etapie oceny formalnej, autorzy projektów, którzy nie zgadzali się z jej wynikami mogli wystąpić o ponowną analizę. Wpłynęły odwołania do ocen 26 projektów. W przypadku 8 projektów odwołania uwzględniono. Publikacja odpowiedzi na odwołania zamyka procedurę oceny.

- Osoby nieusatysfakcjonowane treścią odwołań, w przypadku dopuszczenia projektu do głosowania, mogą wycofać swój projekt z procedury. Na chwilę obecną, po uwzględnieniu odwołań, pod głosowanie może zostać poddanych 155 projektów: 106 dzielnicowych i 49 ogólnomiejskich - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Są założenia do miejskiego budżetu na 2022 rok. Prezydent Krzysztof Żuk: Przed nami niezwykle trudny rok budżetowy

Głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, niezależnie od wieku, może oddać swój głos na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Zagłosować będzie można w formie papierowej lub elektronicznej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.