Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Trwa ocenienie projektów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Trwa ocenienie projektów - Zdjęcie główne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Trwa ocenienie projektów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Autorzy projektów złożonych do VIII Budżetu Obywatelskiego mają prawo do złożenia odwołania do oceny formalnej. Głosowanie na projekty, które mają być realizowane, odbędzie się jesienią.

Reklama

- Ocena projektów w Budżecie Obywatelskim dokonana przez Zespół ds. BO jest niezwykle skrupulatna i uwzględnia wszystkie kryteria z regulaminu. Jeśli ktoś z autorów lub autorek ma wątpliwości co do oceny swojego projektu, teraz ma czas na złożenie odwołania. Wśród wielu ocenionych projektów mogą zdarzyć się sytuacje wymagające dodatkowych dyskusji i wyjaśnień - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego autorzy projektów mają prawo do złożenia odwołania do oceny swojego projektu. Mogą to zrobić w terminie 7 dni od dnia jej ogłoszenia. Co roku odwołania składane są w sprawie ocen negatywnych oraz warunkowego dopuszczenia do realizacji projektów. Wszystkie odwołania są rozpatrywane po zasięgnięciu opinii odpowiednich komórek organizacyjnych oraz Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin. 
 
Odwołania mogą być złożone mailem na adres obywatelski@lublin.eu - w takim wypadku termin kończy się o północy w czwartek (19 sierpnia). Mogą być także składane pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107. Po rozpatrzeniu odwołań od oceny ustalona zostanie ostateczna lista projektów do jesiennego głosowania.
 
 
O tym, na co będą przeznaczone pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego zdecydują mieszkańcy w trakcie głosowania. Do rozdysponowania jest 12,5 mln złotych. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 350 tys. zł, pod warunkiem uzyskania przez zgłoszony projekt minimum 100 głosów. Głosowanie na projekty zostanie przeprowadzone w dniach 23 września - 10 października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy