Reklama

Reklama

Lublin: UMCS zaczyna zimową rekrutację na studia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Prasowe UMCS

Lublin: UMCS zaczyna zimową rekrutację na studia - Zdjęcie główne

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | foto Centrum Prasowe UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo zacznie się zimowa rekrutacja na studia w UMCS. W trakcie zimowego naboru uczelnia oferuje kandydatom studia dzienne II stopnia z gospodarki przestrzennej.

Reklama

- Gospodarka przestrzenna to studia poszerzające wiedzę dotyczącą planowania i kształtowania przestrzeni. Kształcenie na tym kierunku ukierunkowane jest na analizę zjawisk społecznych i ekonomicznych w przestrzeni geograficznej oraz na rozszerzanie i doskonalenie warsztatu planistycznego. W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak m.in.: struktury przestrzenne gospodarki, podstawy przedsiębiorczości, rewitalizacja urbanistyczna, zarządzanie środowiskiem, kształtowanie i zarządzanie obszarami metropolitarnymi czy polityka miejska - wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zimowa rekrutacja na UMCS zaczyna się 24 stycznia.

Studenci 3-semestralnych studiów dziennych II stopnia z gospodarki przestrzennej będą mogli wybierać specjalności. Wśród nich są: polityka przestrzenna i urbanistyka oraz gospodarka regionalna. Absolwent kierunku będzie miał wiedzę na temat prawnych i administracyjnych instrumentów planowania oraz zarządzania przestrzenią, rozumiał społeczne, ekonomiczne, prawne i techniczne uwarunkowania polityki przestrzennej, znał europejskie systemy i narzędzia planowania i wspomagania rozwoju regionalnego, prognozował i modelował procesy przestrzenne, przygotowywał ekspertyzy i opinie z zakresu gospodarki przestrzennej, a także stosował technologie i systemy informatyczne wykorzystywane w zarządzaniu przestrzenią. Internetowa rejestracja na tym kierunku potrwa do 14 lutego. Na kandydatów czeka 40 miejsc.

Rekrutacja na studia II stopnia z gospodarki przestrzennej jest skierowana do absolwentów studiów inżynierskich I stopnia takich kierunków jak: gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia, budownictwo, architektura czy urbanistyka. Postępowanie kwalifikacyjne będzie prowadzone na podstawie konkursu ocen na dyplomie ukończenia studiów wyższych.

Na UMCS aktualnie trwa też nabór na niektóre kierunki studiów podyplomowych. W tym roku UMCS proponuje tym obszarze kształcenia łącznie 78 kierunków, na niektóre z nich trwa aktualnie rekrutacja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy