Reklama

Reklama

Lublin: Student UMCS laureatem prestiżowej nagrody

Opublikowano: wt, 23 lis 2021 18:00
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Lublin: Student UMCS laureatem prestiżowej nagrody - Zdjęcie główne

Maciej Cieciora | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maciej Cieciora, student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zdobył nagrodę "Pro Juvenes" w kategorii "Student zaangażowany społecznie”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

Reklama

Plebiscyt po raz dziewiąty wyłonił najbardziej zaangażowanych studentów i studentki oraz najlepsze inicjatywy i organizacje, wspierające środowisko studenckie. Laureaci 11 kategorii w tegorocznej edycji "Pro Juvenes” zostali wybrani na podstawie głosowania internetowego. 

Jednym z laureatów jest Maciej Cieciora - 22-letni student I roku II stopnia na kierunku International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Jego działania na rzecz uczelni rozpoczęły się od członkostwa w Studenckim Kole Dziennikarskim. Później pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Promocji i Marketingu w Zarządzie Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS, gdzie działał na rzecz społeczności akademickiej. W ostatnim roku Maciej Cieciora prowadził webinary dla kandydatów na studia. Koordynował również działania związane z organizacji wydarzeń w skali kraju, m.in.: Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich, Finał projektu "Młodzi na Rynku Pracy” czy Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Współpracuje z jednostkami akademickimi takimi jak: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka” oraz Centrum Promocji UMCS.

- Maciej Cieciora od początku działalności w samorządzie studenckim bezinteresownie pomaga studentom zagranicznym, którzy w czasie pandemii spędzali czas zamknięcia w akademikach. Dodatkowo wraz z dr Eweliną Panas, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia, współrealizuje projekty w środowisku akademickim dla studentów zagranicznych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickich - wyjasnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy