Reklama

Reklama

Lublin: UMCS podsumował świąteczną zbiórkę darów dla Kombatantów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Prasowe UMCS

Lublin: UMCS podsumował świąteczną zbiórkę darów dla Kombatantów - Zdjęcie główne

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | foto Centrum Prasowe UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej cyklicznie przeprowadza zbiórki darów dla Kombatantów w kraju i za granicą. Jedna z nich była świąteczna akcja "Rodacy Bohaterom" w ramach której zbierano dary.

Reklama

Na UMCS przeprowadzono zbiórkę w ramach akcji "Rodacy Bohaterom", która jest organizowana corocznie przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Zebrano łącznie 25 paczek, w tym 16 paczek spożywczych i 9 paczek z chemią gospodarczą oraz środkami ochrony przed COVID-19.

- Wraz z darami Kombatanci otrzymali listy, prace plastyczne oraz kartki świąteczne wykonane przez dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych z Uczelnią instytucji. Część darów trafiła już do lubelskich Kombatantów, pozostałe wyruszą niebawem na Litwę - informuje UMCS w Lublinie. - Dodatkowo, w ramach zbiórki na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen wpłynęła kwota 750 zł. Zebrane w trakcie akcji fundusze zostaną przekazane środowiskom kombatanckim na Białorusi.

W akcję włączy się m.in. placówki oświatowe: Przedszkole nr 46 w Lublinie i XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie. - Przedszkolaki tworzyły świąteczne życzenia, ozdoby i dekoracje. Z kolei licealiści zaangażowali się w zbiórkę rzeczową.

- Dzięki Wam, święta wielu Kombatantów upłyną w spokoju, radości i głębokim przeświadczeniu, że ich poświęcenie nie okazało się daremne. Pamięć wobec tych, dzięki którym żyjemy w niepodległej Polsce, jest nie tylko przywilejem, ale przede wszystkim naszym obowiązkiem wobec obecnych i przyszłych pokoleń - dodaje uczelnia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy