Reklama

Reklama

Lublin: UMCS obiecuje pomoc dla swoich studentów i doktorantów z Ukrainy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Prasowe UMCS

Lublin: UMCS obiecuje pomoc dla swoich studentów i doktorantów z Ukrainy - Zdjęcie główne

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | foto Centrum Prasowe UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z konfliktem na granicy ukraiński-rosyjskiej, władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej obiecują pomoc dla swoich studentów i doktorantów z Ukrainy. Planowane są zapomogi, bezpłatne miejsca w akademikach, obniżki opłat za studia i dodatkowa liczba miejsc w ramach programu "Talenty na UMCS".

Reklama

Władze UMCS przekazały list do swoich studentów i doktorantów pochodzących z Ukrainy.

- Społeczność naszej Uczelni nie może pozostać obojętna wobec niepokojącego i dynamicznie rozwijającego się konfliktu na granicy ukraińsko-rosyjskiej, naruszającego prawa międzynarodowe oraz zagrażającego prawom człowieka i demokracji w Waszym kraju - napisało kolegium władz rektorskich UMCS. - W obliczu dramatycznych wydarzeń rozgrywających się na oczach całego świata pragniemy wyrazić naszą solidarność z całym społeczeństwem ukraińskim, a w szczególności z Wami, Doktorantami i Studentami UMCS.

W liście zapewniono, że studenci i doktoranci z Ukrainy mogą liczyć na pomoc uczelni. Chodzi m.in. o zapomogi, pulę bezpłatnych miejsc w akademikach, wprowadzenie obniżki opłat za studia. Jest też mowa o uchromieniu dodatkowej liczby bezpłatnych miejsc w ramach programu "Talenty na UMCS”, czyli inicjatywy, która umożliwia podjęcie bezpłatnego kształcenia na uczelni. Konkretne decyzje dotyczące tych form wsparcia będą uzależnione od rozwoju sytuacji politycznej na Ukrainie.

- Przekazując naszą solidarność z Ukrainą i jej mieszkańcami, wyrażamy jednocześnie nadzieję na pokojowe unormowanie sytuacji politycznej - podusmowją władze UMCS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy