Reklama

Reklama

Lublin: Ulica Zielona musi obyć się bez progów zwalniających

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Ulica Zielona musi obyć się bez progów zwalniających - Zdjęcie główne

Ulica Zielona w Lublinie | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ul. Zielonej w centrum miasta nie powstaną progi zwalniające. O ich budowę apelowali mieszkańcy i Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin. Ratusz wyjaśnił, dlaczego nie powstaną.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) napisał interpelację do władz miasta dotyczącą progów zwalniających na ul. Zielonej, która jest boczną ulicą deptaka. Prośby o montaż progów do wiceprzewodnicącego, skierowali mieszkańcy dzielnicy Śródmieście

- W mojej ocenie, dzięki temu rozwiązaniu, ruch kołowy po w/w arterii zostałby spowolniony, co dodatnio wpłynęłoby na bezpieczeństwo poruszających się po niej pieszych i rowerzystów. W przypadku pozytywnej opinii w niniejszej kwestii, proszę o szczegółowe konsultacje w tym zakresie z Radą Dzielnicy Śródmieście - napisał Marcin Nowak.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju przekazał, że  ul. Zielona nie stanowi arterii komunikacyjnej, jest sklasyfikowana jako ulica klasy D czyli dojazdowa. Do tego, jest brukową ulicą jednokierunkową w strefie zamieszkania z dopuszczalną prędkością do 20 km/h i występuje na niej kontraruch rowerowy.

- Budowa progów może spowodować zagrożenie dla rowerzystów oraz zwiększyć hałas i zanieczyszczenie powietrza ponieważ pojazdy hamując i ruszając generują dodatkowo hałas i spaliny poruszając się na niższym biegu i wyższych obrotach silnika. Podczas wizji w terenie nie stwierdzono aby pojazdy poruszały się z nadmierną prędkością - napisał Artur Szymczyk.

Zastępca prezydenta odniósł się też do problemu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyjaśnił, że obecnie jedynym problemem jaki stwierdzono w trakcie wizji jest parkowanie pojazdów w miejscach do tego nie przeznaczonych. Dlatego Straż Miejska Miasta Lublin prowadzi kontrole prawidłowości parkowania w tym rejonie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy