Reklama

Reklama

Lublin: Ukraińcy znajdą pomoc w mieście. Są m.in. dodatkowe punkty noclegowe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ukraińcy znajdą pomoc w mieście. Są m.in. dodatkowe punkty noclegowe - Zdjęcie główne

Ukraińcy znajdą pomoc w mieście. Są m.in. dodatkowe punkty noclegowe | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie ruszyły interwencyjne punkty noclegowe dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Na chwilę obecną może w nich znaleźć miejsce ponad 500 osób. Zaczyna się też zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, a straż miejska ma pomagać uchodźcom w dotarciu do miejsc pobytu.

Reklama

W punktach noclegowych można uzyskać schronienie. Koordynacją zapewnienia wyżywienia oraz opieką nad osobami szukającymi pomocy zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wspólnie z pracownikami Centrum Interwencji Kryzysowej i wolontariuszami. Natomiast zespoły pierwszego kontaktu świadczą pomoc psychologiczną i językową.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Mieszkańcy miasta wspierają Ukrainę. Tłumy na manifestacji "Solidarni z Ukrainą" [GALERIA]

Potrzebne są koce, śpiwory i pościel, środki opatrunkowe, materiały higieniczne i kosmetyki, woda, napoje i sucha żywność (możliwa do bezpośredniego spożycia). Dary od soboty (26 lutego) można przynosić do Polskiego Czerwonego Krzyża (ul. Puchacza 6: w sobotę i niedzielę w godz. 8.00-18.00, a w kolejnych dniach, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00). Od poniedziałku ruszy także punkt zbiórki przy ul. Bursaki 17 (od poniedziałku do piątku, czynny w godz. 7.00-15.00). Numer kontaktowy do PCK: 81 532 08 27 (czynny w godz. 8.00-18.00 w najbliższy weekend, a następnie 8.00-16.00).

Oprócz tego, Straż Miejska w zwiększonej obsadzie, wspólnie z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego (monitoring), będą na bieżąco sprawdzać sytuację na głównych wjazdach do miasta, ulicach i parkingach, by w razie takiej potrzeby kierować osoby potrzebujące pomocy do miejsca tymczasowego zakwaterowania. Numer kontaktowy do Straży Miejskiej to 665 500 410.

Z kolei przy Centrum Kultury w Lublinie działa Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie, który na bieżąco udziela pomocy i informacji osobom z Ukrainy i koordynuje pracę organizacji pomocowych oraz wolontariuszy. Pod specjalnie utworzonym numerem telefonu +48 533 39 15 69 wolontariusze udzielają informacji w zakresie spraw socjalno-bytowych, wsparcia psychologiczno-medycznego oraz pomocy prawnej dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie.

Organizatorami Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie są Stowarzyszenie Homo Faber oraz Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza. Osoby i organizacje chcące włączyć się w pomoc mogą znaleźć przydatne informacje na stronie interenwtoej Stowarzyszenia Homo Faber.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy