Reklama

Reklama

Lublin: Uczniowie zaczynają wakacje. Wśród nich młodzież z Ukrainy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Uczniowie zaczynają wakacje. Wśród nich młodzież z Ukrainy - Zdjęcie główne

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie zakończyli rok szkolny i zaczynają wakacje. W tym roku szkolnym do lubelskich szkół dołączyli uczniowie z Ukrainy.

Reklama

W piątek (24 czerwca) zaczęły się wakacje. We wszystkich szkołach podstawowych w Lublinie naukę zakończyło ponad 28 tys. osób, a do szkół ponadpodstawowych uczęszczało łącznie ponad 22 tys. uczniów.
 
- To był szczególny rok szkolny, w którym wśród nas pojawiły się osoby doświadczone wojną i koniecznością opuszczenia domów, szkół i środowisk, w których dotąd żyli. W Lublinie przygotowaliśmy dla nich możliwie najszerszą ofertę pomocy, spotkali się też z otwartością i wsparciem mieszkańców. Wspólnie zdaliśmy ten egzamin na szóstkę z plusem. Życzę zarówno dzieciom i młodzieży, opiekunom, jak i wszystkim pracownikom placówek oświatowych spokojnego czasu zasłużonego odpoczynku oraz zachęcam do skorzystania z wakacyjnych atrakcji przygotowanych przez Miasto - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
Na koniec roku szkolnego 2021/2022 w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto uczyło się 25 446 uczniów. Wśród nich jest 3 776 ósmoklasistów, kończących ten etap edukacji. Do liceów ogólnokształcących chodziło 10 517 uczniów (w tym 2 531 w ostatnich klasach, czyli kończących szkołę), do techników 6823 (w tym 1 333 uczniów w ostatnich klasach, czyli kończących szkołę ), a do szkół branżowych I stopnia 992 osób, w tym 392 w ostatnich klasach. 
 
W placówkach prowadzonych przez podmioty inne niż samorząd w ostatnim tygodniu roku szkolnego uczyło się: 3 180 uczniów szkół podstawowych, w tym w klasach ósmych - 445, 2 790 licealistów, w tym kończących szkołę - 775, 1 021 uczniów w technikach, w tym w kończących szkołę - 192, 457 uczniów w branżowych szkołach I stopnia, w tym kończących szkołę - 163.
 
 
W trakcie roku szkolnego do szkół każdego typu oraz do przedszkoli dołączały dzieci i młodzież z Ukrainy, gdzie od litego trwa wojna.
 
- Według danych z Systemu Informacji Oświatowej, w ostatnim tygodniu nauki w roku szkolnym 2021/2022 do miejskich przedszkoli i szkół uczęszczało 1720 uchodźców z Ukrainy. Jest wśród nich 409 przedszkolaków, 1164 uczniów szkół podstawowych i 139 uczniów liceów ogólnokształcących, a także 4 osoby w technikach i jedna w szkole branżowej I stopnia. Jest także 3 uczniów uczących się w szkole muzycznej. Do jednostek prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż samorząd zapisanych jest 286 osób z Ukrainy - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy