Reklama

Reklama

Lublin: Twórcy i animatorzy mogą starać się o miejskie stypendium

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Twórcy i animatorzy mogą starać się o miejskie stypendium - Zdjęcie główne

Twórcy i animatorzy mogą starać się o miejskie stypendium | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Można składać wnioski stypendialne na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury.

Reklama

Wnioski stypendialne mogą składać dotychczas uprawnieni twórcy, jak i młodzi w wieku między 13. a 30. rokiem życia. Wsparcie dotyczy działań artystycznych, które będą wykonane w tym roku, między 1 czerwca a 31 grudnia. Wysokość stypendium na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury wynosi od 2 tys. zł do 10 tys. zł, a stypendium na realizację projektu młodzieżowego od 300 zł do 3 tys. zł.

- Otrzymanie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 było impulsem do uruchomienia nowego rodzaju wsparcia materialnego dla młodych twórców. Rozszerzyliśmy grono osób mogących uzyskać wsparcie finansowe swoich pomysłów w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Chcemy w ten sposób zachęcić i zaprosić młodych do podzielenia się z mieszkańcami Lublina swoją twórczością artystyczną poprzez realizację autorskich przedsięwzięć. Do końca miesiąca mogą oni aplikować o wsparcie finansowe ze strony Miasta w pierwszym naborze wniosków o stypendia na realizację projektu młodzieżowego - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w formie pisemnej na odpowiednim formularzu. Przyjmowane są w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin (ul. Złota 2, 20-112 Lublin, II piętro), w Biurach Obsługi Mieszkańców, w kopertach z dopiskiem „Wydział Kultury. Wniosek o stypendium na realizację projektu młodzieżowego” lub „Wydział Kultury. Wniosek o stypendium na realizację projektu stypendialnego”. Możne je też wysyłać pocztą, przy czym o dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data stempla pocztowego (adres: Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin), a także za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Do 29 marca można skorzystać z konsultacji. Porady w zakresie poprawności formalnej wniosków udzielane są telefonicznie pod numerem 81 466 3714 lub mailowo [email protected] Same wnioski o stypendia należy składać do 31 marca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy