Reklama

Reklama

Lublin: Miasto przyzna nagrody za kulturę. Zaczął się nabór kandydatur

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto przyzna nagrody za kulturę. Zaczął się nabór kandydatur - Zdjęcie główne

Miasto przyzna nagrody w dziedzinie kultury. Zaczął się nabór kandydatur | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Można zgłaszać kandydatury do przyznawanych corocznie Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Są cztery kategorie.

Reklama

- Miniony rok, choć wciąż jeszcze naznaczony epidemią, pełen był cennych wydarzeń kulturalnych, co zawdzięczamy niesłabnącej aktywności lokalnego środowiska artystycznego. Lubelscy twórcy i animatorzy kultury prezentują niezmiennie wysoki poziom, jednocześnie w niepowtarzalny sposób interpretując twórczo bieżące wydarzenia. Niejednokrotnie udowadniali, że w dobie kryzysu to właśnie kultura może stanowić o jakości naszego życia, pomóc otworzyć się na innych ludzi i łagodzić trudne przeżycia. Szczególnie zapraszam do zgłaszania kandydatów do honorowego wyróżnienia, jakim jest Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin przyznawane będą w jednej z kategorii: Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2021 rok, Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2021 roku, Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności, Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2021 roku.

Kandydatów mogą zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty. Wykorzystując właściwy formularz, wnioski w formie pisemnej można wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin lub złożyć je tam osobiście od poniedziałku do piątku godzinach 7.30 - 15.30. Drugą możliwością jest wykorzystanie Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Możliwe jest też złożenie dokumentów w Biurach Obsługi Mieszkańców, przy ulicach: Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12a oraz  Wolskiej 11. Pracują one od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15.

Zgłoszeniu kandydatów służą odrębne dla każdej kategorii formularze. - Można do nich dołączyć dodatkowe elementy w postaci: opinii, rekomendacji, potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii dyplomów, wycinków prasowych, dokumentacji filmowej i fotograficznej, katalogów, wydawnictw, zapisu audio, itp. Należy jednak pamiętać, że załączniki te nie podlegają zwrotowi. Do wniosku o nagrodę trzeba też dołączyć podpisaną przez kandydata informację o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych (klauzula RODO) - Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Termin składania zgłoszeń mija 31 marca o godzinie 15.30. Potem, powołana przez prezydenta Lublina, Komisja do spraw nagród, oceni kandydatury i zarekomenduje kandydatów do nagród.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy