Reklama

Reklama

Lublin: Miasto dofinansuje kulturę. Wybrano blisko 80 projektów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto dofinansuje kulturę. Wybrano blisko 80 projektów - Zdjęcie główne

Miasto dofinansuje kulturę. Wybrano blisko 80 projektów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 79 projektów kulturalnych dostanie dotacje z programu Miasto Kultury, a pierwotną kwotę dotacji zwiększono o 336 tys. zł. Ma to pozwolić na organizację przedsięwzięć kulturalnych. Wiele z nich skierowanych jest bezpośrednio do młodych.

Reklama

- W naborze na rok 2022 wpłynęło wiele propozycji wydarzeń i projektów cyklicznych cieszących się uznaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Możemy z dumą stwierdzić, że lubelskie środowisko kultury z wielkim zaangażowaniem podeszło do stworzenia oferty zwiększającej uczestnictwo młodych w życiu kulturalnym miasta. W związku z przygotowaniami do świętowania Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 roku, zależy nam, aby koncerty, warsztaty czy wydarzenia kulturalne spełniały też oczekiwania młodych ludzi, chcących realizować się w działaniach artystycznych. Szczególnie cenne na etapie oceny były sugestie naszych młodych ekspertów reprezentujących Młodzieżową Radę Miasta Lublin i Radę Studentów Lublina - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

W trakcie oceny wniosków złożonych w naborze do tegorocznej edycji Miasta Kultury preferowane były projekty cykliczne, kontynuujące dotychczasowe działania, wprowadzające innowacyjne rozwiązania, a zwłaszcza te, mające na celu wzmocnienie kompetencji kulturalnych dzieci i młodzieży oraz zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w kulturze w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Do konkursu na 2022 r. zgłoszono 149 projektów. Po ocenie formalnej do dalszej procedury przeszło 146 wniosków. Ostatecznie, na podstawie rekomendacji Komisji Konkursowej, dotacje przyznano na realizację 79 projektów, z czego 25 projektów wybrano jako realizujące założenia Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, m.in. festiwal ŻakART, Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna, Arena Gier, Lublin miga, Kultura przestrzeni, Otwarta Szkoła, 101 lajków, Młodzież tańczy tango, Lubelski Partycypacyjny Musical Cyrkowy, Windows’22, Unia Film Festival, Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie.

- Duża liczba zgłoszonych pomysłów, a także ich wysoki poziom zadecydowały o zwiększeniu o 336 tys. zł puli środków przeznaczonych do rozdysponowania w konkursie. Dzięki temu łączna kwota przyznanych dotacji wynosi 1 236 000 tys. zł - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy