Reklama

Reklama

Lublin: Chatka Żaka stworzy Musical Cyrkowy. Artyści poszukiwani

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ACKiM UMCS Chatka Żaka

Lublin: Chatka Żaka stworzy Musical Cyrkowy. Artyści poszukiwani - Zdjęcie główne

Chatka Żaka stworzy Musical Cyrkowy. Artyści poszukiwani | foto ACKiM UMCS Chatka Żaka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Startuje nabór do Musicalu Cyrkowego Chatki Żaka. To projekt artystyczny, który zakłada stworzenie widowiska muzyczno-cyrkowo-tanecznego. Spektakl stworzą młodzi lubelscy artyści pod okiem specjalistów.

Reklama

Musical Cyrkowy Chatki Żaka jest projektem artystycznym, zakładającym stworzenie widowiska muzyczno-cyrkowo-tanecznego. Głównym celem jest oddanie głosu młodym lubelskim artystom, którzy będą tworzyć spektakl na każdym jego etapie. Inicjatywa ma być też wyrazem tego co młodzi ludzie czują, myślą i przeżywają na co dzień. Premiera widowiska planowana jest w Lublinie na 2023 rok.

- Sztuka jako nośnik emocji i uczuć wydaje się nam najlepszym sposobem na prezentację aktualnego głosu młodego pokolenia - ich rozumienia otaczającego świata; pokazanie wartości, które są dla nich drogowskazem, ale również problemów, z którymi w "ciszy" swoich smartfonów mierzą się każdego dnia. Od lat dbamy w Chatce Żaka o budowanie przestrzeni do wyrażania swoich obaw i nadziei przez naszych studentów językiem tańca, muzyki, teatru czy sztuk plastycznych. Teraz chcemy dołączyć do tych działań sztukę cyrkową dzięki współpracy z Fundacją Sztukmistrze. Pomysł w pełni partycypacyjnego musicalu cyrkowego ma być szansą na stworzenie projektu pokazującego jak wielkie talenty drzemią w naszych młodych, lubelskich artystach, ale także możliwością ich rozwoju przez pracę z uznanymi artystami i kuratorami. Europejska Stolica Młodzieży 2023 to nasza inspiracja do budowania nowoczesnych, aktualnych i międzynarodowych projektów artystycznych, w oparciu o "chatkowe" tradycje oraz wielki potencjał młodych ludzi. Niezmiennie zapraszam do Chatki Żaka! - mówi Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

Spektakl ma być oparty o taniec, cyrk i muzykę. Poszukiwani są młodzi artyści pochodzący z Lublina lub rezydujący w tym mieście. Metodą przesłuchania organizatorzy planują wyłonić 10-12 osobowy zespół osób w wieku 18-30 lat, o różnorodnych, uzupełniających się kompetencjach w dziedzinie śpiewu, gry na instrumencie, tańca, akrobatyki, aktorstwa, żonglerki czy manipulacji przedmiotami.

Nad powstawaniem spektaklu oraz reżyserią i produkcją będzie czuwać Jakub Szwed - lubelski artysta, reżyser, producent i animator kultury. Będą go wspierać lubelscy twórcy, czyli Paulina Zarębska  - tancerka i choreografka i Hubert Pyrgies - kompozytor, wokalista, instrumentalista i producent muzyczny.

- Myślę, że ten projekt to przede wszystkim ogromna szansa dla młodych twórców z Lublina na pracę w wyjątkowym przedsięwzięciu artystycznym o bardzo szerokiej skali. Zależy nam aby pokazać właśnie ten lubelski potencjał twórczy i w oparciu o niego stworzyć widowisko, które mogłoby stać się czymś w rodzaju jednej z lubelskich wizytówek Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Proces twórczy, którym będziemy podążać, ma być w swoim założeniu partycypacyjny, demokratyczny, co już samo w sobie jest niezwykłym wyzwaniem i ogromną szansą na kolektywną pracę z wieloma uzdolnionymi osobami - dodaje Jakub Szwed, reżyser i producent projektu.

Kandydaci muszą wypełnić formularz (lub formularze). Zgłoszenia będą przyjmowane do 18 lutego. Osoby które się zakwalifikowały, organizatorzy zaproszą na przesłuchania do Chatki Żaka w dniach 26-27 lutego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy