Reklama

Reklama

Lublin: Trwa akcja kolejarzy "Październik miesiącem edukacji"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Trwa akcja kolejarzy "Październik miesiącem edukacji" - Zdjęcie główne

Lublin: Trwa akcja kolejarzy "Październik miesiącem edukacji" | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą akcję "Październik miesiącem edukacji” dla dzieci w wieku szkolnym. Ambasadorzy Bezpieczeństwa i funkcjonariusze SOK podczas organizowanych w szkołach prelekcji chcą zapobiegać wypadkom na torach.

Reklama

Co roku październik jest dla Ambasadorów Bezpieczeństwa z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. miesiącem dodatkowych spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą.

- Podczas organizowanych prelekcji kolejarze przypominają jak poprawnie przechodzić przez przejścia na torach i przejeżdżać przez przejazdy. Młodzi uczestnicy poznają najważniejsze znaki oraz nabywają wiedzę o tym, czego nie wolno robić w pobliżu torów. Jest to nauka poprzez zabawę, dlatego też spotkania urozmaicają filmy edukacyjne, gry, zabawy i konkursy. Dodatkowo dzieciom udostępniane są materiały edukacyjne, gry interaktywne i aplikacje mobilne, dzięki którym także z rodzicami mogą pogłębiać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa - informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W 2019 roku prelekcje w ramach akcji "Październik miesiącem edukacji” odbyły się w 230 szkołach, w których wzięło udział ok. 60 tys. dzieci. W 2020 prelekcje w ramach PME zrealizowane były w 123 szkołach (w 210 szkołach przez cały rok).

Kolejarze przypominają jednocześnie o żółtych naklejkach PLK. Naklejki umieszczone na przejazdach kolejowo-drogowych mają trzy numery.

- To Indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa jego położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu - wyjaśnia PKP PLK.

W czerwcu 2018 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych żółtymi naklejkami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy