Reklama

Reklama

Lublin: Terytorialsi przeszli kolejne szkolenie w terenie

Opublikowano: wt, 8 mar 2022 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 350 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyło szkolenia rotacyjne. Poza zajęciami strzeleckimi terytorialsi ćwiczyli, m.in. rozpoznanie i ochronę infrastruktury krytycznej.

Reklama

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wzięła udział w szkoleniu terenowym, w stałych rejonach odpowiedzialności oraz na obiektach garnizonowych w Lublinie i Chełmie. Blisko setka żołnierzy z 212 kompanii lekkiej piechoty z Lublina ćwiczyła w gminie Niemce w powiecie lubelskim. Tematem tych ćwiczeń było, m.in. rekonesans terenu, rozpoznanie, planowanie ochrony i zabezpieczenie infrastruktury krytycznej oraz patrolowanie.

- Scenariusz szkolenia przewidywał identyfikację, a następnie ochronę obiektów infrastruktury krytycznej, takich jak ujęcia wody, newralgiczne węzły komunikacyjne, mosty, rozdzielnie gazu oraz stacje transformatorowe. Znajomość swojego SRO oraz tego typu obiektów jest dla żołnierzy WOT kluczowa w przypadku działań zarówno kryzysowych, jak i militarnych - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.

Terytorialsi przekonują, że ich atutetm jest bardzo dobra znajomość terenu, który mają wspierać, ochraniać, czy bronić w razie potrzeby. To tereny z których żołnierze pochodzą, gdzie mieszkają i pracują. - W obliczu zagrożenia zewnętrznego może to być element, który da siłom własnym przewagę i element zaskoczenia potencjalnego przeciwnika. Stąd tak ważne jest realizowanie szkoleń poza terenami wojskowymi - dodaje por. Gaborek.

Takie ćwiczenia są jednym z wielu etapów nauki w trzyletnim cyklu szkoleniowym żołnierzy WOT. Żołnierze mają w ten sposób podnosić swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne, wymagane na zajmowanym stanowisku służbowym w sekcji lekkiej piechoty.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy