Reklama

Reklama

Lublin: szykują się remonty ulic w dzielnicy Głusk

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: szykują się remonty ulic w dzielnicy Głusk - Zdjęcie główne

Lublin: szykują się remonty ulic w dzielnicy Głusk | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ogłasza przetarg na realizację zadań drogowych zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki projektowi "Poprawienie infrastruktury ul. Przepiórczej i Sieciecha w Dzielnicy Głusk” odnowione zostaną ulice w tej dzielnicy.

Reklama

- Budżet Obywatelski daje mieszkańcom możliwość zgłoszenia inwestycji podnoszących jakość infrastruktury i poprawiających estetykę ich najbliższego otoczenia. Dzięki niemu sfinansować można zarówno duże projekty ogólnomiejskie, jak i takie, które służą mieszkańcom konkretnej ulicy. Tym razem dzięki temu narzędziu partycypacyjnemu wyremontujemy dwie ulice w dzielnicy Głusk, co wpłynie na poprawę komfortu korzystania z nich przez okolicznych mieszkańców - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin, ds. inwestycji i rozwoju.
 
Inwestycja zakłada ulepszenie asfaltem nawierzchni ul. Przepiórczej na odcinku ok. 300 metrów i budowę 5 latarni. W przypadku oświetlenia, wybrano już wykonawcę, który w najbliższym czasie zostanie zaproszony do podpisania umowy. Prace drogowe obejmą też ul. Sieciecha, na długości około 580 m remont przejdą chodniki po obu stronach ulicy. Prace będą polegały na regulacji wysokościowej nawierzchni chodników z kostki betonowej oraz obrzeży betonowych. Drogowcy ręcznie rozbiorą nawierzchnię z kostki betonowej wraz z podsypką, oczyszczą ją i przesortują, a następnie ponownie ją ułożą. W przypadku uszkodzenia lub konieczności uzupełnienia kostki betonowej zastosują nowy materiał o takim samie kolorze i typie jak obecnie istniejący. Z kolei krawężniki będą wymienione lub wyprofilowane. Na ul. Sieciecha powstanie również wyniesione przejście dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Wojewodzińską o długości ponad 6 m. Wykonawca będzie miał 3 miesiące na wykonanie zadania. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy.
 
 
Na projekt  "Poprawienie infrastruktury ul. Przepiórczej i Sieciecha w Dzielnicy Głusk” z VII edycja BO głosowało 187 osób. Projekt zakłada także doposażenie istniejącego placu zabaw nowymi urządzeniami, takimi jak: piaskownica, zjeżdżalnia i ławki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy