Reklama

Reklama

Lublin: Szpital przy al. Kraśnickiej realizuje zabiegi małoinwazyjne. Marszałek województwa: To kolejny krok do stabilizacji w służbie zdrowia

Opublikowano: czw, 9 wrz 2021 12:11
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Szpital przy al. Kraśnickiej realizuje zabiegi małoinwazyjne. Marszałek województwa: To kolejny krok do stabilizacji w służbie zdrowia - Zdjęcie główne

Szpital przy al. Kraśnickiej realizuje zabiegi małoinwazyjne. Marszałek województwa: To kolejny krok do stabilizacji w służbie zdrowia | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie wykonuje małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne, które pozwalają na szybszy powrót pacjenta do zdrowia i codziennych zajęć, w szczególności z powikłaniami po przebytym COVID-19.

Reklama

Oddział Chirurgii Naczyniowej dysponuje obecnie 20 łóżkami z salą intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz gabinetem USG. Na oddziale zatrudnianych jest dziewięciu lekarzy, którzy pracują również w Poradni Chirurgii Naczyniowej oraz Leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej czynnej przez 5 dni w tygodniu. Na Oddziale przeprowadzane są klasyczne zabiegi operacyjne dotyczące np. miażdżycowej niedrożności tętnic, tętniaków aorty brzusznej i tętnic obwodowych czy żylaków. Z kolei małoinwazyjne zabiegi wewnątrznaczyniowe wykonuje się m.in. przy leczeniu zwężeń i niedrożności tętnic szyjnych i obwodowych, a także tętniaków aorty brzusznej wykonując wszczepienie stentgraftów.

- Wznowienie działań chirurgicznych na Oddziale Chirurgii Naczyniowej to kolejna dobra wiadomość dla pacjentów. Mam nadzieję, że to kolejny krok do stabilizacji w służbie zdrowia - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

- Tak naprawdę dopiero od maja tego roku możemy mówić o powrocie do medycznych procedur obowiązujących na naszym oddziale, gdyż wcześniej, przez kilka miesięcy nasza działalność była bardzo ograniczono z powodu pandemii COVID-19. Skutki epidemii obserwujemy niestety do dzisiaj, zgłasza się do nas duża liczba pacjentów, u których obserwujemy liczne zaburzenia po przebytej chorobie, zwłaszcza powikłania zakrzepowe i zatorowe - tłumaczy dr n.med. Marek Chrapko, ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy alei Kraśnickiej. 

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Coraz więcej zakażeń w szkołach. Poseł Marta Wcisło: Rząd ignoruje czwartą falę koronawirusa, flirtując z antyszczepionkowcami [WIDEO]

Oddział Chirurgii Naczyniowej oraz Pracownia Radiologii Zabiegowej wyposażone są w urządzenia umożliwiające przeprowadzanie zabiegi wewnątrznaczyniowe. U pacjentów z niewydolnością nerek zabiegi naczyniowe przeprowadza się z użyciem CO2, ograniczając stosowanie nefrotoksycznego kontrastu. W ostatnich latach nastąpił duży postęp w rozwoju małoinwazyjnych procedur wewnątrznaczyniowych. Dzięki takim zabiegom skraca się czas leczenia i powrotu pacjenta do zdrowia, nie narażając go na rozległe zabiegi operacyjne. Jednocześnie dają dużo większe możliwości leczenia, szczególnie drobnych naczyń obwodowych, np. w zespole stopy cukrzycowej lub naprawy nieprawidłowo działających przetok do hemodializy. Oddział prowadzi również leczenie zachowawcze pacjentów z chorobami naczyń obwodowych, w przypadkach braku możliwości wykonania zabiegów operacyjnych lub braku wskazań do leczenia operacyjnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.