Reklama

Reklama

Lublin: Szkoły zawodowe dostaną nowy sprzęt multimedialny

Opublikowano: ndz, 12 cze 2022 17:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do lubelskich szkół zawodowych trafi nowy sprzęt multimedialny. Miasto ogłosiło przetarg na zakup m.in. projektorów oraz tabletów

Reklama

- Jednym z priorytetów polityki oświatowej Miasta jest rozwój kształcenia zawodowego. Korzystając z różnych źródeł finansowania tworzymy w lubelskich szkołach warunki uczenia się adekwatne do obecnych i przyszłych potrzeb rynku. Nowy sprzęt pomoże podnieść efektywność i atrakcyjność nauki, co pozytywnie wpłynie na szanse absolwentów na rynku pracy - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
W ramach projektu "Lubelska Wyżyna Specjalistów” planowany jest zakup czterech zestawów składających się z projektora multimedialnego z uchwytem sufitowym oraz rozwijanym, sterowanym pilotem ekranem projekcyjny. Urządzenia mają być objęte 36-miesięczną gwarancją. Natomiast elementem projektu "Fachowcy jutra” ma być zakup: siedmiu zestawów składających się z projektora multimedialnego z uchwytem sufitowym oraz rozwijanym, sterowanym pilotem ekranem projekcyjnym, siedmiu projektorów multimedialnych uchwytem sufitowym, jednej tablicy multimedialnej z projektorem krótkoogniskowym uchwytem osprzętem do montażu, czterech monitorów dotykowych, siedemnastu tabletów graficznych. Te urządzenia również mają być objęte 36-miesięczną gwarancją, z wyjątkiem monitorów dotykowych. Ich czas gwarancji ma być dłuższy i wynosić 60 miesięcy.
 
 
Zakupiony sprzęt multimedialny, na który składa się łącznie 52 jednostek urządzeń trafi do Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego, Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga, Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych, im. A. i J. Vetterów  oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego.
 
Miasto Lublin realizuje dwa projekty wspierające rozwój kształcenia zawodowego: „Fachowcy jutra” oraz „ Lubelska Wyżyna Specjalistów”. Łączna wartość projektów to kwota ponad 8,7 mln zł, w tym dofinansowanie wynosi około 7,8 mln zł. W ramach projektów kupiono już wyposażenie, specjalistyczny sprzęt i pomoce dydaktyczne do 28 pracowni na kwotę ponad 1,2 mln zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy