Reklama

Reklama

Lublin: Szkoły i uczelnia posadzą drzewa w ramach "Święta Drzewa". Pierwsze przy III LO

Opublikowano: sob, 9 paź 2021 19:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Szkoły i uczelnia posadzą drzewa w ramach "Święta Drzewa". Pierwsze przy III LO - Zdjęcie główne

Szkoły i uczelnia posadzą drzewa w ramach "Święta Drzewa". Pierwsze przy III LO | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach Święta Drzewa, tradycyjnie zostaną posadzone nowe drzewa w Lublinie. W akcji biorą udział szkoły z Lublina oraz z województwa i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Reklama

10 października przypada Święto Drzewa. Co roku z tej okazji odbywa się ogólnopolska akcja sadzenia drzew. W ramach tego Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie oraz  szkołami partnerskimi z całego województwa zorganizowali wspólną akcję sadzenia drzew. Posadzonych zostanie 40 dębów szypułkowych na terenach szkół partnerskich. Organizatorzy akcji wskazują, że drzewa pochłaniają dwutlenek węgla i neutralizują zanieczyszczenia powietrza. Oprócz tego mają właściwości, które są szczególnie doceniane przez mieszkańców miast np. produkują tlen, redukują hałas, obniżają odczuwalną temperaturę latem i poprawiają komfort życia. 

- Ta niezwykle wartościowa inicjatywa ma na celu nie tylko upamiętnienie i zacieśnienie relacji między Uniwersytetem, Dyrekcją Lasów Państwowych i szkołami partnerskimi, ale także popularyzację postaw ekologicznych wśród polskiego społeczeństwa (w szczególności wśród najmłodszych) - wyjaśnia Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

W związku z tym, że 10 października przypada w niedzielę, sadzenie drzew zaplanowano na poniedziałek (11 października) na godzinę 9.00 na terenie III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej (Plac Wolności 4, Lublin).

Na liście szkół biorących udział w akcji są: III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Zamojskiego w Zamościu, Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku, Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie, I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju i Zespół Szkół w Poniatowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy