Reklama

Reklama

Lublin: Święto Wojskowej Służby Zdrowia. Nagrodzono pracowników i żołnierzy [GALERIA]

Opublikowano: wt, 5 kwi 2022 15:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Święta Wojskowej Służby Zdrowia, osoby zatrudnione w wojskowych lecznicach oraz jednostkach wojskowych z województwa lubelskiego zostały uhonorowane dyplomami uznania wojewody lubelskiego.

Reklama

Święto Wojskowej Służby Zdrowia, ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej w 2014 roku, jest wyrazem uznania dla żołnierzy i pracowników szpitali, jednostek i instytucji zajmujących się ochroną zdrowia. Wojskowa Służba Zdrowia zajmuje się całokształtem spraw medyczno-sanitarnych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jej zadaniem jest utrzymać przy życiu jak największą liczbę osób rannych i chorych, przywrócić w bardzo szybkim czasie zdolność do pracy, oraz ograniczyć ich inwalidztwo do minimum. Do obowiązków należy też zabezpieczenie medyczne działań bojowych oraz utrzymanie na wysokim poziomie zdolności bojowej wojsk.

Wyróżnienia z okazji święta wręczył Robert Gmitruczuk - wicewojewoda lubelski. Miało to miejsce w trakcie uroczystej zbiórki w siedzibie 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
 
- W tym wyjątkowym dniu, w imieniu wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, marszałka województwa lubelskiego, prezydenta miasta Lublin oraz własnym, pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia. W tym wyjątkowym miejscu niech będzie życzenie zdrowia – bo zdrowie jest najważniejsze, ale życzę również spokoju, satysfakcji z pracy i ze współpracy, dumy z pomocy osobom trzecim. Pragnę szczególnie podziękować osobom odznaczonym, nagrodzonym dyplomami i wyróżnionym - mówił wicewojewoda lubelski, Robert Gmitruczuk.
 
Dyplomy uznania wojewody lubelskiego otrzymali żołnierze i pracownicy z 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Politechniką SPZOZ w Lublinie, 6. Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Dęblinie, 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dodatkowo, uhonorowano Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz odznakami pamiątkowymi 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego.  

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Więcej osób chce służyć w szeregach terytorialsów
 
- Myślę, że dla każdego kto otrzymał wyróżnienie oraz każdego uczestnika naszego święta - obecność pana wicewojewody, władz samorządowych, przedstawicieli jednostek i instytucji, z którymi współpracujemy daje dużą satysfakcję i docenienie wysiłku naszej codziennej służby i pracy - powiedział komendant 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie, płk dr. n biol. Aleksander Michalski. - Ostatni czas bardzo mocno doświadcza nas w nowych, nieznanych sytuacjach wymagając szczególnych poświęceń. Potrzeba zorganizowania oddziału covidowego, szczepień przecuw COVID-19, a teraz konieczność przygotowania na ewentualną pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego na Ukrainie wymagają zwiększonego nakładu pracy i poświęcenia. Dlatego służba zdrowia - pomimo tego, że w ostatnich latach nazywana ochroną zdrowia - jest prawdziwą służbą dla pacjentów i ich zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy