Reklama

Reklama

Lublin: Studenci UMCS dostaną stypendia ministra

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Prasowe UMCS

Lublin: Studenci UMCS dostaną stypendia ministra - Zdjęcie główne

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | foto Centrum Prasowe UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkaunastu studentów z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dostanie stypendia ministra edukacji i nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Stypendium wynosi 17 tys. zł.

Reklama

Wśród nagrodzonych studentów z UMCS znaleźli się: Tomasz Belew – grafika, Maja Ćwiek – grafika, Michał Karpiński – grafika, Izabela Kucharska – grafika, Karolina Lasota – grafika, Dominika Marek – grafika, Jakub Skibiński – gospodarka przestrzenna, Daniel Stempurski – turystyka i rekreacja, Natalia Tukiendorf-Bączek – filologia polska, Piotr Urbański – geografia, Kamil Wroński – dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Michał Zabielski – grafika, Mykhailo Zaslavskyi – stosunki międzynarodowe, Magdalena Żuk – edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Spośród 910 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przyznał stypendium 432 studentom, których aplikacje zostały pozytywnie zarekomendowane. Jak podkreślają przedstawiciele Ministerstwa, stypendium otrzymali najlepsi studenci repezentujący niemal wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne.

- Merytorycznym rozpatrzeniem wniosków zajmował się powołany przez MEiN Zespół doradczy składający się 47 członków reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. W porównaniu do wytycznych stosowanych w konkursach w latach ubiegłych, Zespół zastosował w tym roku nowe podejście do wyłaniania kandydatów do stypendium, wynikające z równości dyscyplin naukowych i artystycznych i polegające na przyznawaniu stypendiów w równej liczbie w ramach poszczególnych dyscyplin - informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy