Reklama

Reklama

Lublin: Studenci pomogą maturzystom w nauce. Rusza projekt "Koleżeńskie korepetycje"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Studenci pomogą maturzystom w nauce. Rusza projekt "Koleżeńskie korepetycje" - Zdjęcie główne

Studenci pomogą maturzystom w nauce. Rusza projekt "Koleżeńskie korepetycje" | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo rusza kolejna edycja projektu "Koleżeńskie korepetycje”, skierowanego do maturzystów. Trwa rekrutacja uczestników, zarówno korepetytorów, jak i uczniów przygotowujących się do matury.

Reklama

- Akademickość od dawna stała się domeną naszego miasta. Studenci wraz ze swoją energią i kreatywnością, to nieodzowny element Lublina. Bardzo zależy nam na tym, by wzmacniać pozycję Lublina jako atrakcyjnego ośrodka kształcenia. Dlatego po raz kolejny startujemy z projektem „Koleżeńskich korepetycji”. Poprzez łączenie studentów i maturzystów we wspólnym przedsięwzięciu, chcemy ułatwić uczniom maturalnych klas przygotowania do egzaminów, ale także zachęcić ich do studiowania i pozostania w naszym mieście. Tegoroczna edycja projektu będzie poszerzona o moduł „Sąsiedzkich korepetycji”, który jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z Ukrainy. Dzięki temu ukraińska młodzież będzie mogła skorzystać z nauki podstaw języka polskiego oraz uzyskać informacje o ofercie lubelskich uczelni - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Akcja skierowana jest do maturzystów, którzy przed egzaminami chcą powtórzyć najtrudniejsze zagadnienia maturalne i dowiedzieć się więcej na temat studiów w Lublinie. Mają w tym pomóc Bezpłatne korepetycje udzielane będą z podstawowego zakresu matury z matematyki i języka angielskiego oraz zakresu rozszerzonego takich przedmiotów jak biologia oraz chemia. Realizację projektu zaplanowano na kwiecień w formule spotkań online.

- Uczniowie zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy, które będą pracować z korepetytorami nad przykładowymi testami maturalnymi z poprzednich lat lub nad zaproponowanymi przez siebie zagadnieniami. Projekt to także okazja do rozmowy o ofercie lubelskich uczelni, studenckim życiu w naszym mieście, czy perspektywach rozwoju edukacyjnego oraz zawodowego - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

W ramach inicjatywy planowany jest również moduł "Sąsiedzkich korepetycji" dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Ukrainy. Będą mogli poznać podstawowe zwroty i słowa w języku polskim, a także porozmawiać o tym, jak wyglądają studia w Lublinie.

Zgłoszenia, studentów lubelskih, którzy chcieliby pomóc młodszym kolegom i uczniów przygotowujących się do egzaminów maturalnych należy przesyłać drogą mailową na adres [email protected] do 3 kwietnia br. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia można równiez uzyskać pod numerem telefonu: 81 466 25 15.

W ramach ubiegłorocznej edycji projektu odbyły się 53 spotkania. Więło w nich udział 9 korepetytorów kształcących się na lubelskich uczelniach oraz 16 maturzystów, reprezentujących szkoły z Lublina, ale również z województwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy