Reklama

Reklama

Lublin: Startuje kampania o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Będą warsztaty

Opublikowano: wt, 28 wrz 2021 16:55
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Startuje kampania o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Będą warsztaty - Zdjęcie główne

Startuje kampania o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Będą warsztaty | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin zaczyna kampanię informacyjno-szkoleniową o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Zespołu Interdyscyplinarnego organizują cykl bezpłatnych warsztatów dla pracowników placówek oświatowych i ochrony zdrowia. Eksperci m.in. przypomną szczegóły procedury "Niebieskiej Karty”.

Reklama

Główne wytyczne i rekomendacje w zakresie przeciwdziałania problemowi przemocy wyznacza "Miejski Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Lublinie na lata 2021-2025”, który zoztsał wypracowany pod koniec ubiegłego roku. Jednym z przyjętych w programie priorytetów jest współpraca międzyinstytucjonalna oraz edukacja. 

- Przemoc w rodzinie nie jest bowiem zagadnieniem wyłącznie o charakterze karnym, ale ma także wymiar socjalny, psychologiczny i zdrowotny. Zatem, aby skutecznie pomóc rodzinie, niezbędna jest aktywna współpraca specjalistów z rożnych dziedzin. Stąd nasz pomysł na bezpłatne warsztaty szkoleniowe dla pracowników szkół i placówek ochrony zdrowia, czyli grup zawodowych mających częsty kontakt z dziećmi, młodzieżą ich rodzicami. Nasza kampania jest szczególnie ważna w kontekście długiego okresu izolacji i konieczności społecznego dystansowania się, które nie pozostały bez wpływu na zjawisko przemocy, w tym przemocy w rodzinie - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

W ramach warsztatów przewidziano m.in. zajęcia praktyczne obejmujące zasady wypełniania formularza "Niebieska Karta – A”, omówienie kwestionariuszy oceny ryzyka wystąpienia przemocy i sposobów reagowania na symptomy przemocy wśród rodzin uczniów oraz pacjentów.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Podwyżki dla pracowników MOPR? Radna uważa, że się należą

Najbliższe zajęcia warsztatowe odbędą się w środę (29 września) o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie, przy ul. Kalinowszczyzna 70. Dalsze terminy warsztatów ustalane będą w zależności od liczby osób zgłaszających chęć uczestnictwa. Osoby zainteresowane ofertą proszone są o kontakt z pracownikami Sekcji ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie MOPR przy ul. Głębokiej 11, tel. 81 466 54 86 lub 87, email: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.