Reklama

Reklama

Lublin: Seniorzy będą świętować. Zbliżają się Lubelskie Dni Seniora

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Seniorzy będą świętować. Zbliżają się Lubelskie Dni Seniora - Zdjęcie główne

Seniorzy będą świętować. Zbliżają się Lubelskie Dni Seniora | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 200 różnego rodzaju wydarzeń czeka na uczestników tegorocznych Lubelskich Dni Seniora. W programie są: potkania tematyczne, koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy badania profilaktyczne.

Reklama

- Lubelskie Dni Seniora organizujemy już po raz dziesiąty. Myślą przewodnią tego wydarzenia jest włączanie społeczne seniorów, poprzez zachęcanie ich do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy i rozwijania pasji. W programie tegorocznej edycji znajdują się liczne propozycje zarówno o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, zdrowotnym, jak i sportowym. Szczególnie bogata jest w tym roku oferta spacerów i wycieczek. Zapraszam lubelskich seniorów do skorzystania z przygotowanych dla nich atrakcji - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
Rozpoczęcie Lubelskich Dni Seniora wraz z symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta odbędzie się 6 czerwca o godz. 12.00. Na placu przed Ratuszem zaśpiewają: Julia Bieniek, uczennica Studia Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej i finalistka 5. edycji „The Voice Kids” oraz zespół wokalny Pasjonatta pod kierownictwem artystycznym Aliny Famares. Młodzież ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, pod kierownictwem artystycznym Artura Figla, wystąpi z koncertem na instrumenty dęte i perkusję. Po południu o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym odbędzie się koncert chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pt. „Podaj rękę Ukrainie”, pod dyrekcją Katarzyny Kaliniak.
 
W ramach Lubelskich Dni Seniora zapewniono możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Miasteczko Zdrowia zaprasza seniorów 8 czerwca pomiędzy godziną 10.00 a 13.00 do wykonania m.in. pomiaru ciśnienia tętniczego, badań słuchu i wzroku czy na konsultacje z zakresu fizjoterapii. Zainteresowani mogą uzyskać też informacje o programach profilaktycznych pod kątem zapalenia stawów, osteoporozy, bólu kręgosłupa i nowotworów płuc.

Uroczyste zakończenie całej imprezy odbędzie się 10 czerwca o godz. 16.00 w Teatrze Muzycznym. Wieczór uświetni koncert „Od Opola do San Remo” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego. Udział w nim jest bezpłatny, ale miejsca są biletowane.
 
 
Dodatkowo, w niedzielę 5 czerwca, na parkiecie na Placu Litewskim planowana jest potańcówka. Od godz. 18.00 do tańczenia i dobrej zabawy zachęci „Stylowa Orkiestra Taneczna” grająca przedwojenne szlagiery. Natomiast codziennie w godz. 9.00-12.00, w punkcie informacyjnym przed Ratuszem, pracownicy Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych oraz członkowie Rady Seniora będą wydawać harmonogramy LDS, udzielać informacji na temat form wsparcia osób starszych oraz przyjmować wnioski o Lubelską Kartę Seniora.
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy