Reklama

Reklama

Lublin: Ruszył projekt na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Można podzielić się wspomnieniami o dziadkach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ruszył projekt na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Można podzielić się wspomnieniami o dziadkach - Zdjęcie główne

Ruszył projekt na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Można podzielić się wspomnieniami o dziadkach | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Lublin zachęca do uczczenia Dnia Babcia i Dnia Dziadka. W ramach projektu "Jak dobrze być babcią lub dziadkiem, jak dobrze mieć babcię i dziadka" można podzielić się wspomnieniami związanymi z dziadkami. Zostaną one opublikowane w internecie.

Reklama

Dzień Babci i Dzień Dziadka, przypadają odpowiednio 21 i 22 stycznia. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, sytuacja epidemiczna uniemożliwia spotkanie w trakcie Miejskiego Dnia Babci i Dziadka. W zamian za to władze miasta zapraszają do uczestnictwa w międzypokoleniowym projekcie "Jak dobrze być babcią lub dziadkiem, jak dobrze mieć babcię i dziadka".

- Babcia i dziadek odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu dziecka, tworzą inny niż z rodzicem rodzaj relacji dziecko-dorosły. Ich ciepło, życzliwość i życiowa mądrość budują tożsamość młodych ludzi oraz kształtują osobowość. Pomimo różnicy pokoleniowej, te dwa światy wzajemnie korzystnie na siebie wpływają. Oprócz prezentów, które możemy dziś wręczyć naszym babciom i dziadkom, najcenniejszym darem jest ofiarowany im czas. Nasza obecność, wspólne rozmowy, bliskość będą na pewno bardzo oczekiwanym podarunkiem - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
Projekt "Jak dobrze być babcią lub dziadkiem, jak dobrze mieć babcię i dziadka" to zachęta do sięgnięcia po wspomnienia związane z dziadkami. Każdy, kto chce wziąć udział w projekcie może je spisać w dowolnej formie - na przykład listu, opowiadania, wiersza, relacji. Potem wspomnienia będą publikowane na stronie internetowej Miasta Lublin. Inicjatywa ma zaangażować starszych i młodszych.
 
- Udział w niej może oznaczać m.in. pomoc babci lub dziadkowi w spisaniu wspomnień i wysłaniu ich drogą elektroniczną, rozmowę, wypytanie o losy przodków, wspólne spędzenie czasu, oglądanie zdjęć. Starsze osoby mogą przywołać z pamięci dowolne wydarzenie z udziałem dziadków, zestawić swoje bycie babcią czy dziadkiem z tym, kiedy sami byli wnukami. Na uwagę zasługują zarówno wyjątkowo ważne wydarzenie, jak i szczegóły rodzinnej historii - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Teksty o długości nieprzekraczającej jednej strony A4 i należy przesyłać mailem na adres: [email protected] Powinny zawierać nazwisko i imię autora, ale można zastrzec opublikowanie materiału pod pseudonimem (ograniczając publikację nazwiska i imienia do wiadomości redakcji). Termin nadsyłania prac mija z końcem lutego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy