Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz pyta mieszkańców jaki powinien być Lublin w 2030 roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ratusz pyta mieszkańców jaki powinien być Lublin w 2030 roku - Zdjęcie główne

Miasto Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają konsultacje projektu nowej strategii rozwoju miasta. To dokument Strategia Lublin 2030. Swoją opinię na temat zawartych w nim założeń co do przyszłości miasta, można jeszcze przekazać.

Reklama

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w proces przygotowywania Strategii Lublin 2030. Przed nami ostatni, partycypacyjny etap tworzenia dokumentu, czyli konsultacje społeczne jego projektu. Zachęcam wszystkich, dla których Lublin jest ważny, do wzięcia udziału w konsultacjach. Dzięki Państwa aktywności wspólnie wypracujemy ostateczną formę dokumentu, który w perspektywie 2030 roku stanie się drogowskazem dla rozwoju społeczno-gospodarczego naszego miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
To drugi etap konsultacji społecznych w procesie tworzenia projektu Strategii Lublin 2030. W pierwszym etapie konsultowane były kierunki rozwoju Gminy Lublin zawarte w Raporcie Końcowym z prac Tematycznych Grup Roboczych. Tematem obecnych konsultacji jest ostateczny projekt dokumentu. najdująca się w nim wizja Lublina w 2030 roku ma odzwierciedlenie w pięciu obszarach rozwojowych. Pierwszy obszar to Lublin jako miasto kreatywne, akademickie i przedsiębiorcze. Drugi akcentuje wizję Lublina jako miasta zielonego i zrównoważonego urbanistycznie, a trzeci jako miasta otwartego, wielopokoleniowego i społecznie zaangażowanego.
 
 
- Wymienione strategiczne obszary rozwojowe Lublina korespondują z trzema filarami zrównoważonego rozwoju miasta: gospodarczym, środowiskowym i społecznym. Koncepcję tę dopełniają dwa kolejne obszary rozwojowe: Lublin jako miasto twórcze, aktywne i gościnne oraz Lublin metropolitalny. Każdy z tych obszarów powinien realizować wizję miasta atrakcyjnego do życia, odpornego na zmiany klimatu, inteligentnego i dobrze zarządzanego. Do każdego obszaru przyporządkowane są cele rozwojowe oraz działania, zadania i projekty kluczowe - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Strategia obejmuje zalecenia i synergie dające kontekst realizacji wyznaczonych celów oraz mierniki, pozwalające na ocenę ich wdrożenia. W konsultowanym dokumencie są też wnioski z diagnozy społecznej, gospodarczej oraz przestrzennej, cztery cele horyzontalne, model struktury funkcjonalno-przestrzennej Miasta Lublin, opis systemu realizacji Strategii oraz analiza jej spójności z innymi dokumentami strategicznymi.
 
Z treścią dokumentu można się zapoznać wchodząc na stronę www.2030.lublin.eu. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do 20 grudnia w następujący sposób: pozostawiając wypełniony i podpisany formularz w placówce Biura Obsługi Mieszkańców; przesyłając wypełniony i podpisany formularz pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, Plac Litewski 1, 20-080 Lublin; przesyłając wypełniony i podpisany elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym formularz na adres e-mail: [email protected]; wypełniając formularz online.
 
 
W ramach konsultacji społecznych odbędą się dwa otwarte spotkania w formie debat oraz wysłuchania publiczne w formule online, według harmonogramu: spotkania otwarte w formie debaty – 1 i 2 grudnia (Arche Hotel Lublin, ul. Zamojska 30); wysłuchanie publiczne – 9, 10 i 11 grudnia (przestrzeń online). Planowane jest również spotkanie konsultacyjne dla Radnych Rady Miasta Lublin oraz Rad Dzielnic. Informacje o datach i godzinach spotkań będą uzupełniane i aktualizowane na stronie www.2030.lublin.eu.
 
Przebieg i wyniki konsultacji społecznych projektu Strategii zostaną podsumowane w formie sprawozdania z przeprowadzonych działań konsultacyjnych, zawierającego zestawienie zgłoszonych uwag.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy