Reklama

Reklama

Lublin: Przez ulicę Krochmalną trudniej będzie przejechać

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Przez ulicę Krochmalną trudniej będzie przejechać - Zdjęcie główne

Przez ulicę Krochmalną trudniej będzie przejechać | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W rejonie ul. Krochmalnej zmieni się organizacji ruchu. Ma to związek z budową Dworca Metropolitalnego.

Reklama

Drogowcy położą warstwę ścieralną na ul. Krochmalnej oraz na skrzyżowaniu ul. Cukrowniczej z ul. Krochmalną. Na czas robót, na ul. Krochmalnej (od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do ronda Sportowców) i na skrzyżowaniu ulic Krochmalna i Cukrownicza ruch będzie odbywał się wahadłowo. 
 
- Planowane prace drogowe to kolejny element rozbudowy ul. Krochmalnej oraz rozbudowy wodociągu kolidującego z obszarem inwestowania. To jedno z zadań realizowanej kompleksowej inwestycji związanej z budową Dworca Metropolitalnego i modernizacją pobliskich ulic - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Utrudnienia planowane są na 25-26 maja w godzinach 18.00-22.00.
 
 
Przy ul. Krochmalnej zakończono uzbrojenie podziemne na płycie postojowej dla autobusów, a warstwy konstrukcyjne podbudowy wykonano w całości wraz z ustawieniem krawężników. Wykonano całość nawierzchni betonowej na miejscach postojowych dla autobusów. Powstała podziemna infrastruktura oświetlenia placu peronowego oraz zamontowano większość słupów i opraw. Drogowcy wykonali podbudowę i warstwy bitumiczne na drogach manewrowych. Prace dotyczą budynku socjalno-sanitarnego dla kierowców. Zakończono stan surowy obiektu na wszystkich kondygnacjach, obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych, układanie glazury oraz realizowane są prace przy elewacji zewnętrznej. Pozostał do zakończenia montaż transformatorów i serwerów. Gazownia wykonała przyłącze gazowe do budynku, a Zakład Energetyczny ma do końca miesiąca wykonać przyłącze energetyczne, które pozwoli na sprawdzenie prawidłowej pracy wszystkich urządzeń. Sfinalizowano prace przy budowie kanalizacji deszczowej i wodociągu na ul. Krochmalnej oraz zamontowano zbiornik retencyjny. Rozpoczęto budowę trakcji trolejbusowej oraz nasadzenia drzew. Termin zakończenia prac przy ul. Krochmalnej upływa z końcem czerwca.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy