Reklama

Reklama

Lublin: Przedszkolaki poznają symbole miasta. Trwa konkurs "Portret Lubelskiego Koziołka"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Przedszkolaki poznają symbole miasta. Trwa konkurs "Portret Lubelskiego Koziołka" - Zdjęcie główne

Przedszkolaki poznają symbole miasta. Trwa konkurs "Portret Lubelskiego Koziołka" | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa konkurs plastyczny dla przedszkolaków. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu portretu Lubelskiego Koziołka.

Reklama

- Konkurs to świetna okazja do zapoznania się z postacią sympatycznego lubelskiego koziołka – jednym z symboli naszego miasta. Do udziału w konkursie zapraszam więc wszystkich najmłodszych, również dzieci z Ukrainy uczęszczające do lubelskich przedszkoli. Dla dzieci przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nagrodzone i wyróżnione dzieła zostaną zaprezentowane podczas specjalnej wystawy w Galerii Ratusz - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Konkurs plastyczny "Portret Lubelskiego Koziołka” ma zachęcić dzieci do odkrywania symboli Lublina, pogłębiania wiedzy o mieście i rozwijania swoich talentów. Adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w Lublinie. Są trzy kategorie wiekowe: dzieci wieku 3-4 lata, dzieci wieku lat oraz dzieci wieku 6-7 lat.

- Tematyka pracy plastycznej powinna nawiązywać do hasła Konkursu "Portret Lubelskiego Koziołka”, poprzez przedstawienie postaci koziołka wraz z charakterystycznymi miejscami w mieście, zobrazowanie legendy o koziołku czy też ukazanie herbu Lublina (obecnego, historycznego lub swojej interpretacji). Praca powinna zostać sporządzona w formacie A3. Może być wykonana w dowolnej technice płaskiej, mozaice, kolażu, wydzierance, wyklejance bibułą, watą itp. Nie będą oceniane prace wykonane techniką sypką oraz prace zespołowe (praca powinna być wykonana indywidualnie) - dodaje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Prace można składać do 13 maja w Ratuszu (Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, pl. Króla Łokietka 1, 20-109 Lublin), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 lub przesłać pocztą. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się do 5 czerwca, zaś nagrodzone i wyróżnione prace trafią na wystawę do Galerii Ratusz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy