- Cieszę się, że w idei budowy miasta przyjaznego młodym ludziom i spełniającego ich oczekiwania mamy partnera w postaci IKEA, podmiotu, którego filozofia korporacyjna jest światowym symbolem. Nasz partner deklaruje wsparcie zespołu zarówno w obszarze operacyjnym, jak i merytorycznym. Każdy z nas wnosi to, co jest najcenniejsze w jego doświadczeniu, a zaangażowanie ze strony IKEA w stworzenie przyjaznej przestrzeni dla młodzieży jest niezwykle cenne. To miejsce ma pełnić szereg kluczowych zadań w zakresie włączenia młodzieży w działania na rzecz ich miasta, a także miasta na rzecz rozwoju młodych - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
IKEA Lublin, jako Partner Strategiczny wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, wesprze Miasto Lublin w wypełnianiu deklaracji z aplikacji konkursowej. Jedną z nich jest zaprojektowanie i urządzenie miejsca spotkań dla młodych.
- Bardzo się cieszymy, że jako IKEA jesteśmy częścią projektu, który otworzy młodym ludziom przestrzeń do realizacji ich marzeń i pasji. Doskonale współgra on z ideą naszej firmy, jaką jest tworzenie lepszego życia codziennego dla wielu ludzi. Zasady jakimi się kierujemy – entuzjazm, poczucie wspólnoty i skuteczność w działaniu pozwalają nam dotrzeć do młodzieży w Lublinie i ją wspierać. Wspólnie nie tylko stworzymy nowoczesne i przyjazne miejsce spotkań, oferujemy także pomoc merytoryczną w zakresie projektowania wnętrz, w czym jesteśmy specjalistami - mówi Maria Szymańska, Market Manager IKEA Lublin.
Wstępny projekt lokalu przygotowany przez specjalistów z IKEA konsultowany był już z młodymi. Ich uwagi i sugestie posłużą opracowaniu ostatecznej koncepcji. Lokal zostanie podzielony na kilka stref, mających zapewnić różne funkcje. Znajdzie się tam część biurowa, przestrzeń warsztatowa, pomieszczenie do kameralnych spotkań oraz część socjalna z kuchnią. W sali warsztatowej będą mogły odbywać się szkolenia lub koncerty, jak i mniejsze spotkania w grupach. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnych mebli, za pomocą których w łatwy sposób będzie można zmienić charakter pomieszczenia. W lokalu znajdzie się również miejsce do kameralnych spotkań, rozmów z psychologiem lub do spokojnej pracy w ciszy. Pokój będzie przestrzenią dla młodzieży zapewniającą komfort i poczucie bezpieczeństwa. Miejsce dla młodzieży powstanie w budynku przy ul. Peowiaków 11.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Młodzi zrealizują swoje pomysły w mieście
Podpisana już umowa przewiduje realizację kolejnego etapu adaptowania pomieszczeń na potrzeby ESM. Lokal zostanie wyposażony w meble i akcesoria IKEA, a za jego koncepcję odpowiedzialne są projektantki Dominika Bodenko oraz Magdalena Boguszewska. Dominować w nim będzie styl skandynawski, uzupełniony lokalnymi, lubelskimi elementami. Z pracami nad przygotowaniem lokalu do użytkowania, trwa opracowywanie programu jego działania oraz nazwy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.