Lublin: Powstaną mini skwery i mini parki. Ale trzeba spieszyć się ze zgłaszaniem pomysłów
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Joanna Niećko
reklama
Przeczytaj również:
WiadomościMieszkańcy mogą jeszcze zgłaszać pomysły na projekty w ramach Zielonego Budżetu. w tym roku motywem przewodnim są mini skwery, mini parki i parki kieszonkowe.
reklama
Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadziło Zielony Budżet. W ramach czterech edycji zrealizowano ponad 70 projektów. Zielony budżet jest częścią budżetu miasta. Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje dotyczące zieleni miejskiej. Pomysły mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy oraz instytucje, organizacje pozarządowe, rady dzielnic, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.
Do 7 listopada Miasto czeka na pomysły mieszkańców dotyczące tworzenia w Lublinie zielonych zakątków. Tematem tegorocznej, piątej edycji są mini-parki, mini-skwerki i parki kieszonkowe. Kwota przeznaczona na ich realizację to 2 mln zł.
- W nowej odsłonie Zielonego Budżetu wprowadziliśmy zmiany, które mają usprawnić składanie propozycji i wykonywanie pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców. Uprościliśmy proces naboru i oceny, jednocześnie zwiększając udział mieszkańców w procesie tworzenia nowych miejsc. Złożenie propozycji nie wymaga już opracowywania gotowego projektu. To mieszkańcy przy współpracy ze specjalistami stworzą projekty koncepcyjne. W nowej formule pojawiła się też zmiana dotycząca okresu realizacji, który w przypadku bardziej złożonych zadań będzie mógł trwać dwa lata. Mamy nadzieję, że te ułatwienia przełożą się na wzrost liczby pomysłów, co zaowocuje pojawieniem się w naszym mieście przyjaznych i nowocześnie zaaranżowanych przestrzeni. Zachęcam wszystkich mieszkańców do zgłaszania swoich projektów i wspólnego urządzania zielonych przestrzeni Lublina - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
CZYTAJ TAKŻE: Powiat lubelski: W Skrzynicach wyrośnie nowy las. Posadziła go firma zajmująca się fotowoltaiką
Wnioski przyjmowane są elektronicznie, poprzez formularz dostępny na stronie: decyduje.lublin.eu. W formularzu należy wskazać lokalizację i dołączyć opis proponowanego założenia ogrodniczego, określając jego przyszłych użytkowników i ich potrzeby dotyczące odpoczynku wśród zieleni. Opis można rozwinąć poprzez wskazanie powiązań tego miejsca np. z historią Lublina, czy patronem ulicy i ewentualnie załączyć źródło inspiracji, rysunki, pomysły, itp. Do końca roku zakończy się ocena formalna wniosków, a na początku 2022 ocena merytoryczna. Wówczas nastąpi ogłoszenie zwycięskich pomysłów.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.