Reklama

Reklama

Lublin: Porozmawiają o cyfryzacji w medycynie. W ramach konferencji "LubTech-Digital Health 2021”

Opublikowano: śr, 8 wrz 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Porozmawiają o cyfryzacji w medycynie. W ramach konferencji "LubTech-Digital Health 2021” - Zdjęcie główne

Porozmawiają o cyfryzacji w medycynie. W ramach konferencji "LubTech-Digital Health 2021” | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczyna się międzynarodowa konferencja "LubTech-Digital Health 2021” dedykowana cyfryzacji w medycynie i zdrowiu. To pierwsza z cyklu konferencji poświęconych nowym technologiom, która będzie realizowana pod wspólną marką LubTech.

Reklama

Konferencja skierowana jest do podmiotów związanych z obszarem zdrowia, m.in. podmiotów leczniczych, firm z obszaru medycyny i zdrowia oraz z branży ICT, przedstawicieli administracji publicznej oraz szerokiego grona innowatorów i użytkowników końcowych zainteresowanych tematyką rozwoju innowacji w obszarze e-zdrowia. Na konferencji przedstawione będą aktualne trendy, priorytety rozwojowe, wdrażane rozwiązania i nowe projekty. Konferencja ma być też okazją do poznania najważniejszych instytucji tworzących system wsparcia dla innowacji w zdrowiu oraz ich roli w systemie. Omówiona zostanie także rola użytkownika końcowego, technologiczne, prawne, ekonomiczno-społeczne i etyczne bariery wdrożeń oraz komercjalizacji. 

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Na Felinie produkują suplementy diety. W formie czekoladek i żelków [GALERIA]

- Podczas konferencji chcemy kompleksowo przedstawić aktualną wiedzę w zakresie e-zdrowia oraz poruszyć najważniejsze zagadnienia cyfrowej medycyny. Spotkanie będzie okazją do poznania kluczowych instytucji wspierających rozwój innowacji, realizowanych i planowanych projektów oraz lubelskich ekspertów. Cyfryzacja obszaru zdrowia to jeden z priorytetów w nowej perspektywie finansowania UE, dlatego budowanie wspólnej wiedzy, wymiana doświadczeń i łączenie kompetencji są teraz szczególnie ważne - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Głównymi organizatorami konferencji są Miasto Lublin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W organizację konferencji włączyły się również firmy będące członkami Klastra Lubelska Medycyna. Wydarzenie odbędzie się w środę (8 września) w godz. 8.30-16.30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz online. Z uwagi na duże zainteresowanie, organizatorzy umożliwili bezpłatny udział online w konferencji poprzez otwartą transmisję na stronie www.lubtech.lublin.eu. Na stronie znajduje się aktualna agenda konferencji oraz opisy poszczególnych paneli i sylwetek prelegentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.