Reklama

Reklama

Lublin: Politechnika Lubelska wśród najlepszych uczelni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Politechnika Lubelska wśród najlepszych uczelni - Zdjęcie główne

Rektorat Politechniki Lubelskiej | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Politechnika Lubelska jest trzecią uczelnią w kraju pod względem wynalazczości. Wynika to z najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022.

Reklama

Ranking „Perspektyw” prezentuje najlepsze uczelnie w Polsce. Uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w 8 kryteriów: prestiż, absolwent na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, warunki kształcenia, wynalazczość i umiędzynarodowienie. W rankingu Politechnika Lubelska dostała maksymalną liczbę punktów za patenty i prawa ochronne. W 2021 r. uczelnia zgłosiła do Urzędu Patentowego 150 wynalazków, a otrzymała 130 decyzji o uzyskaniu patentów.

- Jesteśmy w czołówce uczelni pod względem innowacyjności. Po raz kolejny potwierdziliśmy swoją mocną pozycję w działalności patentowej. Zapracowaliśmy na to, stwarzając naszym badaczom jak najlepsze warunki do pracy naukowej. Pomagają w tym wprowadzone na uczelni programy projakościowe, oferujące finansowanie zespołów badawczych i indywidualny rozwój naukowy oraz wspierające komercjalizację wyników badań - mówi rektor Politechniki Lubelskiej, prof. Zbigniew Pater

W kategorii wynalazczość liczy się liczba uzyskanych przez uczelnię patentów. Do tego liczby się liczba praw ochronnych na wzory użytkowe w odniesieniu do pracowników zaangażowanych w działalność badawczo-wdrożeniową.

W zestawieniu uczelni technicznych Politechnika zajęła 8. pozycję, a w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 32. miejscu. Lubelska uczelnia zajęła wysokie miejsca również w rankingu kierunków studiów. Najwyżej ocenione zostały: budownictwo, mechatronika, transport (5 miejsce), architektura, inżynieria biomedyczna, zarządzanie i inżynieria produkcji (6 miejsce).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy