Reklama

Reklama

Lublin: Naukowcy z Politechniki zbudują prototypy swoich wynalazków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Naukowcy z Politechniki zbudują prototypy swoich wynalazków - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Naukowcy z Politechniki Lubelskiej mają okazję do otrzymania pieniędzy na zbudowanie prototypów swoich wynalazków.

Reklama

Dialog, wymiana doświadczeń, konsultacje oraz wzmocnienie relacji między środowiskiem naukowym a biznesem to cel Innovation Open Day, który odbędzie się we wtorek (21 czerwca) o godz. 10.00 w budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej (Rdzewiak, ul. Nadbystrzycka 36C).

- Spotkanie jest okazją do zwrócenia uwagi na praktyczny wymiar badań i wynalazczości. Chodzi o to, aby osiągnięcia naukowe mogły zostać wykorzystane w praktyce. Dlatego pokażemy naszą ofertę przedsiębiorcom, licząc na współpracę przy wdrożeniach. Ponadto, nasi pracownicy podzielą się wiedzą na temat m.in. trendów w magazynowaniu energii, innowacyjnych asfaltów, nowoczesnych protez czy możliwości pozyskania środków na współpracę nauka-biznes - mówi dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej, Paweł Chrapowicki.

Naukowcy zaprezentują nowe technologie, trendy oraz patenty, które są efektem ich pracy. Spośród 18 rozwiązań przedsiębiorcy wybiorą 10 patentów, które dostaną środki na zbudowanie prototypu, przy czym każdy taki zespół otrzyma 90 tys. zł.

Wśród zgłoszonych wynalazków są m.in. tablica do czytania lub grania przez osoby niewidome, stelaż do pomiaru przyspieszeń telefonem komórkowym, urządzenie i sposób zabezpieczenia antykradzieżowego np. motocykli, czy urządzenie modułowe do badań zmęczeniowych, głównie próbek materiałów stomatologicznych w różnych warunkach środowiskowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy