Reklama

Reklama

Lublin: Politechnika Lubelska uczy uchodźców języka polskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Politechnika Lubelska uczy uchodźców języka polskiego - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Politechnika Lubelska prowadzi bezpłatny kurs języka polskiego dla uchodźców, którzy uciekli do Lublina przed wojną w Ukrainie.

Reklama

Od kilku tygodni trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W związku z tym organizowane są różne akcje pomocowe m.in. dla obywateli Ukrainy, którzy uciekli do Polski, w tym do Lublina. Politechnika Lubelska przygotowała bezpłatny kurs języka polskiego. Uczestniczy w nim już 120 uchodżców, a kolejnych 60 jest na liście rezerwowej, ale cały czas wpływają nowe zgłoszenia.

Uczestnicy mają od 17 do 72 lat i przychodzą na zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku. Od uczelni otrzymali komplet materiałów: pomoce dydaktyczne oraz artykuły biurowe. Podzieleni są na 6 grup po 20 osób w każdej. Zajęcia odbywają się w laboratoriach językowych w budynku Cen-Tech na kampusie uczelni. Prowadzą je, w ramach wolontariatu, pracownicy Studium Języków Obcych Politechniki Lubelskiej wspierani przez nauczycieli spoza uczelni, którzy od wielu lat współpracują ze Studium ucząc na kursach języka polskiego.

- Naukę rozpoczynamy od podstaw, czyli alfabetu. Podczas zajęć kładziemy nacisk na ćwiczenia pozwalające uzyskać jak najlepszą sprawność komunikacyjną. Wprowadzamy również elementy języka specjalistycznego związanego ze środowiskiem pracy. Słuchacze w trakcie kursu poznają i utrwalają zagadnienia gramatyczne, uczą się słownictwa oraz ćwiczą sprawności językowe ułatwiające funkcjonowanie w życiu codziennym - mówi mgr Monika Szabelska, kierownik Studium Języków Obcych PL.

Zajęcia potrwają do końca czerwca z możliwością przedłużenia.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy