Reklama

Reklama

Lublin: Politechnika Lubelska będzie świętować rocznicę powstania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Politechnika Lubelska będzie świętować rocznicę powstania - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Politechnika Lubelska będzie obchodzić 69. rocznicę powstania. W ramach obchodów planowane jest m.in. nadane tytułów doktora honoris causa i promocje doktorskie.

Reklama

Politechnika Lubelska w najbliższym czasie będzie obchodzić swoje święto. 13 maja 1953 roku działalność zainaugurowała Wieczorowa Szkoła Inżynierska w Lublinie, poprzedniczka Politechniki Lubelskiej. Uczelnia kształci blisko 7,5 tys. studentów (5,2 tys. na studiach stacjonarnych) na 24 kierunkach na 6 wydziałach. Jej mury opuściło dotychczas ponad 64 tys. absolwentów. Politechnika atrudnia 1100 pracowników, w tym połowa to nauczyciele akademiccy.

W 2022 r. przypada 69. rocznica powstania Politechniki. Uczelnia świętować będzie 12 i 13 maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 w auli im. Rektora St. Podkowy na Wydziale Mechanicznym.

W ramach uroczystości zostaną nadane dwa tytuły doktora honoris caus Politechniki. Tytuł ten otrzymają: profesor Gopakumar Kumarukuttan Nair z Indii oraz prof. Andrzej Seweryn z Politechniki Gdańskiej.

- Obu profesorów łączy z Politechniką Lubelską długoletnia współpraca. Polega ona m.in. na udziale we wspólnych projektach naukowych, promotorstwie prac doktorskich i habilitacyjnych, opiniowaniu dorobku naukowego pracowników ubiegających się o tytuł naukowy profesora. Cieszymy się, że dołączają do naszej akademickiej wspólnoty osoby o bogatym dorobku naukowym, ale przede wszystkim osoby życzliwe, wspierające w rozwoju młode kadry, zaangażowane społecznie - mówi rektor Politechniki Lubelskiej, prof. Zbigniew Pater.

Z kolei prof. Ewa Bojar otrzyma tytuł Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej. Przez 50 lat swojej pracy zawodowej w Politechnice Lubelskiej pełniła wiele ważnych funkcji organizacyjnych: prodziekana ds. kształcenia Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki (1993-1999), prorektora ds. nauki (1999-2002) oraz dziekana Wydziału Zarządzania (2008-2016). Przez 20 lat była kierownikiem Katedry Ekonomii i Zarządzania Gospodarką. 26 lat kierowała polsko-amerykańskim projektem podyplomowych studiów menedżerskich, realizowanym we współpracy z University of Illinois at Urbana-Champaign oraz University of Minnesota in Minneapolis. Zainteresowania naukowe profesor Ewy Bojar ewoluowały od mikroekonomicznej problematyki finansowej i efektywności gospodarowania w przedsiębiorstwach, w kierunku mezo- i makroekonomicznych zagadnień związanych z transformacją gospodarki narodowej, rynkiem pracy, inwestycjami zagranicznymi i zrównoważonym rozwojem. Autorka ponad 200 publikacji w obszarze ekonomii i nauk o zarządzaniu. Wypromowała 9 doktorów, przyczyniła się do wykształcenia ponad 3000 menedżerów, setek magistrów, magistrów inżynierów i licencjatów.

Tradycyjną częścią święta uczelni będzie promocja doktorów habilitowanych i doktorów. W piątek 13 maja dyplom odbierze 8 doktorów habilitowanych i doktorów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy