Reklama

Reklama

Lublin: Takie radiowozy będą na ulicach Lublina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Takie radiowozy będą na ulicach Lublina - Zdjęcie główne

Będą podobne do brytyjskich radiowozów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Infrastruktury planuje zmienić oznakowanie policyjnych pojazdów. Wśród zmian jest to, żeby samochody - wzorem brytyjskich radiowozów, będą miały odblaskowe pasy na karoserii.

Reklama

Regulacje w sprawie zmian malowania policyjnych pojazdów, które planuje wprowadzić Ministerstwo Infrastruktury, mają zwiększyć bezpieczeństwo policjantów w. Oznakowane ma poprawić widoczność i rozpoznawalność radiowozów.

Jak informuje portal internetowy Interia.pl zmiany dotyczą trzech elementów oznakowania radiowozów. Chodzi o zwiększenie liczby ostrzegawczych sygnałów błyskowych; wzór oznakowania i wprowadzenia dodatkowych elementów odblaskowych oraz brak określenia barwy i tła dla napisu świetlnego "POLICJA".

- Pierwsza z proponowanych zmian dotyczy dopuszczalnej liczby ostrzegawczych sygnałów świetlnych i błyskowych. Projekt zakłada zwiększenie ich liczby z obecnych dziesięciu aż do trzydziestu. Nowy przepis dotyczyć ma wszystkich służb wykorzystujących pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym, a zwiększenie liczby ostrzegawczych sygnałów świetlnych i błyskowych ma znacząco poprawić widoczność pojazdów uprzywilejowanych - informuje Interia.pl.

Oprócz tego, samochody mają mieć jeden wzór oznakowania. Będzie to srebrna barwa nadwozia z odblaskowym niebieskim pasem wyróżniającym z elementami odblaskowymi w białym kolorze. 

- Nowość polega na tym, że - wzorem chociażby brytyjskich rozwiązań - na pojeździe Policji będzie można umieszczać dodatkowe elementy odblaskowe w postaci pasów barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej. Ministerstwo motywuje ten pomysł poprawą widoczności pojazdu niezależnie od rodzaju oświetlenia i warunków atmosferycznych, a także znaczącą poprawą rozpoznawalności pojazdów policyjnych w dzień, z uwagi na wykorzystanie materiałów fluorescencyjnych. W projekcie analogicznie do regulacji dotyczących samochodów, zawarto opis oznakowania motocykla Policji - czytamy na Interii.pl.

Natomiast brak określenia barwy i tła napisu "POLICJA" ma umożliwić wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych.

W planach jest też, żeby nowe oznakowanie nie kontrastowało z nadwoziem. - W nowym rozporządzeniu doprecyzowano bowiem wymagania w zakresie umieszczenia pasa wyróżniającego pojazdów Policji i Żandarmerii Wojskowej w kształcie "dostosowywanym do linii stylistycznych nadwozia" - pisze Interia.

Rozporządzenie o nowym oznakowaniu radiowozów ma zostać wydane w pierwszym kwartale przyszłego roku. Oznakowanie ma wchodzić w życie stopniowo. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy