Reklama

Reklama

Lublin: Nową linią autobusową dojedziemy z Czechowa na Czuby. Wiadomo od kiedy i jak często ma kursować

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nową linią autobusową dojedziemy z Czechowa na Czuby. Wiadomo od kiedy i jak często ma kursować - Zdjęcie główne

Nową linią autobusową dojedziemy z Czechowa na Czuby. Wiadomo od kiedy i jak często ma kursować | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie uruchamia nową linię autobusową. Połączy ona dzielnicę Czechów, Czuby i Węglin. Ma kursować w godzinach szczytu.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa - nr 46, która będzie obsługiwana przez ekologiczne i zeroemisyjne autobusy elektryczne marki Solaris. Pomysł utworzenia połączenia w 2015 roku był tematem poruszanym w ramach konsultacji, prowadzonych w poszczególnych dzielnicach miasta. Potrzebę utworzenia takiego połączenia zgłaszały Rady Dzielnicy, riejscy Radni i mieszkańcy dzielnic - szczególnie Czechowa i Czubów.

- Głównym celem uruchomienia nowej linii nr 46, jest zapewnienie szybkiego połączenia południowych i północnych dzielnic mieszkaniowych Lublina (Czuby, Węglin i Czechów), skrajem Śródmieścia, z wykorzystaniem nowej infrastruktury komunikacyjno-drogowej oraz nowopowstałych węzłów/pętli przesiadkowych przy ul. Wróblej i ul. Choiny. Takie rozwiązanie usprawni obsługę komunikacją w ww. ciągu, zapewniając szybki dojazd z dużych i ciągle intensywnie rozbudowujących się dzielnic mieszkaniowych Lublina m.in. do ośrodków akademickich i szkolnych oraz centrum - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

ZTM w Lublinie przeanalizował o jakich porach dniach na Czubach i Czechowie jest najwięcej pasażerów. Największe potoki pasażerskie w relacji Czuby – Czechów wykazano w godzinach szczytowych. Stąd też obsługa trasy nową linią ma odbywać się w godzinach porannego i popołudniowego szczytu tj. w godz. ok. 7.00-10.00 oraz ok. 14.00-17.00.

- Częstotliwość linii w początkowej fazie jej uruchomienia będzie wynosić 40 minut. Będziemy obserwować rozwój tej linii, a ma ona wszelkie predyspozycje, aby stać się w przyszłości trzonem – tzw. "kręgosłupem” komunikacyjnym miasta, czyli jedną z głównych linii - dodajr ZTM. - Przy opracowaniu trasy brano pod uwagę tzw. sypialnie miasta czyli szerokie kompleksy mieszkaniowe i osiedla zlokalizowane od Jana Pawła II, LSM, Czuby po "sypialnie” Czechowa. W jej przebieg włączono również nową pętlę przy ul. Wróblej – jako pierwszy element jej uruchomienia.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Komunikacja miejska wprowadza ograniczenia. Wrócą strefy buforowe i limity

Trasa linii nr 46 to: Pętla przy ul. Wróblej – al. Kraśnicka – Jana Pawła II – Filaretów – Głęboka – Sowińskiego – Poniatowskiego – Smorawińskiego – Kompozytorów Polskich – Elsnera – Choiny – pętla przy ul. Choiny.

Autobusy nowej linii wyjadą na ulice miasta w poniedziałek (20 grudnia).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy