Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej opublikował kolejny ekpercki komentarz w ramach cyklu "Okiem ekspreta". To wypowiedź dra Mateusza Pięta z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS.
- Tym razem przedmiotem rozważań są nowoczesne terapie przeciwnowotworowe. Naukowiec z naszego Uniwersytetu precyzuje, jakie wyróżniamy typy nowotworów, przybliża różnicę pomiędzy klasycznymi a nowoczesnymi terapiami leczniczymi, a także udowadnia, że diagnoza nowotworowa wcale nie oznacza wyroku - informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.
Tekst powstał w ramach inicjatywy "Okiem eksperta”, która ma promować naukę, badania i specjalistyczną wiedzy naukowców z UMCS. Specjaliści tworzą komentarze eksperckie, opinie, analizy czy prognozy branżowe dotyczące bieżących wydarzeń, problemów czy zagadnień budzących wątpliwości, a znajdujących się w polu ich zainteresowań badawczych.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Prorektorzy Polskich Uczelni Technicznych spotkają się na Politechnice Lubelskiej
Treść komentarza znajduje się na strone internetowej uczelni.
Dr Mateusz Pięt to adiunkt w Katedrze Wirusologii i Immunologii, Instytutu Nauk Biologicznych UMCS. Do jego zainteresowań naukowych należą przede wszystkim mechanizmy regulacji kancerogenezy i przerzutowania komórek nowotworowych oraz metody i narzędzia inżynierii tkankowej. W swojej działalności naukowej zajmuje się poznawaniem szlaków regulacji wzrostu, rozwoju i migracji komórek nowotworowych oraz ingerencją różnych substancji, naturalnych i syntetycznych, w te szlaki. Szczególną uwagę skupia na procesach kluczowych dla migracji komórek raka jelita grubego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.