Reklama

Reklama

Lublin: Naukowcy Politechniki Lubelskiej wyróżnieni w światowym rankingu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Naukowcy Politechniki Lubelskiej wyróżnieni w światowym rankingu - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Platforma akademicka dla naukowców, opublikowała ranking tysiąca najlepszych naukowców w dziedzinie inżynierii mechanicznej i kosmicznej w 2022 roku. Wśród nich są profesor Tomasz Sadowski oraz profesor Grzegorz Litak z Politechniki Lubelskiej.

Reklama

Ranking Research.com, w którym zostali wyróżnieni naukowcy z Politechniki Lubelskiej opiera się na badaniu naukowców w Google Scholar i Microsoft Academic Graph (najbardziej znane i ugruntowane bazy bibliometryczne dostępne dla środowiska naukowego).

- Tworzony jest na podstawie danych o indeksie H zebranych przez Microsoft Academic i obejmuje tylko wybitnych naukowców z indeksem H na poziomie co najmniej 30 dla prac naukowych publikowanych w dziedzinie inżynierii mechanicznej i lotniczej. Indeks H, jedno z głównych kryteriów stosowanych w badaniach, pokazuje, jak wydajny i skuteczny jest dany badacz w swojej dziedzinie. Celem rankingu jest pokazanie wiodących naukowców z całego świata w określonych dziedzinach badań - informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Prof. Tomasz Sadowski zajął 468. miejsce na świecie oraz 2. pozycję w Polsce. Jest kierownikiem Katedry Mechaniki Ciała Stałego Wydziału Budownictwa i Architektury. Zajmuje się badaniami w zakresie wieloskalowego modelowania zachowania się materiałów kompozytowych i konstrukcji inżynierskich w warunkach obciążeń mechanicznych i termicznych. Jest autorem i współautorem 12 monografii, 11 rozdziałów w monografiach, 255 artykułów w recenzowanych czasopismach. Jego H indeks w Web of Science wynosi 43, a liczba cytowań 3633.

Z kolei prof. Grzegorz Litak uplasował się na 914. miejscu na świecie oraz 7. pozycji w Polsce. Pełni funkcję kierownika Katedry Automatyzacji Wydziału Mechanicznego. Jest ekspertem dziedziny dynamiki wirników w zastosowaniu do łożysk tocznych oraz w obróbce skrawaniem. W sumie opublikował ponad 300 prac, w tym około 275 w czasopismach międzynarodowych. Jego H indeks w Web of Science wynosi 33, a liczba cytowań 2530.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy