Reklama

Reklama

Lublin: Nauczą dzieci przedsiębiorczości. Rusza kolejna edycja projektu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nauczą dzieci przedsiębiorczości. Rusza kolejna edycja projektu - Zdjęcie główne

Nauczą dzieci przedsiębiorczości. Rusza kolejna edycja projektu | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczyna się trzecia edycja projektu "Przedsiębiorcze Dzieciaki”. To kolejny projekt inicjowany przez Miasto, wpisujący się w działania związane z otrzymaniem tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Reklama

- Dzięki zastosowaniu metody nauki przez zabawę, projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” w ciekawy sposób przybliża najmłodszym tematykę podstaw ekonomii. Poznawanie nowych zagadnień związanych z gospodarką miasta i szeroko rozumianą przedsiębiorczością aktywizuje dzieci oraz pozwala im w kreatywny sposób podchodzić do wyboru przyszłej ścieżki edukacji. Projekt to cenna lekcja dla dzieci, które w przyszłości wykorzystają w praktyce poznane mechanizmy biznesowe oraz nabyte umiejętności interpersonalne - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Rekrutacja do projektu rusza 31 stycznia i trwa do 8 lutego. Uczestnicy projektu, czyli dzieci w wieku 6-10 lat, mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwijając przy tym tzw. kompetencje miękkie, m.in. umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, wiarę we własne możliwości, kreatywność, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć. Projekt realizowany z lubelskimi firmami oraz przedstawicielami przemysłów kreatywnych będzie trwał do czerwca. Udział mogą wziąć placówki oświatowe, firmy prowadzące działalność na terenie Miasta Lublin oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych. 

Ze względu na pandemię, zaplanowane działania prowadzone będą w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

W zeszłym roku w projekcie "Przedsiębiorcze Dzieciaki” udział wzięło 370 dzieci z 15 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli oraz 26 studentów. Przeprowadzono 60 godzin zajęć lekcyjnych i zorganizowano 35 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach. Ponad 40 godzin zajęły odwiedziny w halach produkcyjnych.

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy