Reklama

Reklama

Lublin: Nagrody za rozliczenie podatku w mieście. Rusza loteria "Rozlicz PIT w Lubinie"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nagrody za rozliczenie podatku w mieście. Rusza loteria "Rozlicz PIT w Lubinie" - Zdjęcie główne

Nagrody za rozliczenie podatku w mieście. Rusza loteria "Rozlicz PIT w Lubinie" | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto znowu zachęca do wzięcia udziału w loterii "Rozlicz PIT w Lublinie”. Można wygrać rowery, hulajnogi elektryczne, smartfony i samochód osobowy o napędzie hybrydowym. Ruszyło już przyjmowanie zgłoszeń do loterii poprzez formularz online lub wrzucenie jego wersji papierowej do specjalnej urny.

Reklama

- Zaplanowanie budżetu miasta na ten rok było wyzwaniem, z jakim nie mierzyliśmy się od lat, a jego wykonanie wymagać będzie olbrzymiej dyscypliny, a także działań oszczędnościowych. Wdrożone pod koniec 2019 r. zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych PIT zmniejszyły roczne dochody Lublina o około 43 mln zł. Natomiast od 2022 r. wpływ zmian wynikających z przebudowy funkcjonowania systemu podatkowego związanych z Programem Polski Ład na finanse miasta doprowadzi do powstania ubytku w dochodach na kwotę około 130 mln zł. Dlatego szczególnie w tym roku ważne jest rozliczanie podatków w Lublinie. To realne wparcie miasta, z którego infrastruktury i dóbr codziennie korzystamy. Wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek zasili budżet naszego miasta przyczyniając się do wzrostu jego dochodów i rozwoju - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W Loterii mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Lublina, którzy złożą deklarację podatkową za 2021 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazując w niej Lublin jako miejsce zamieszkania. Warunkiem jest również zgłoszenie się do loterii. W tym celu można wypełnić formularz online na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin. Można też udać się do jednego z Punktów Obsługi Loterii, aby na miejscu wypełnić dostępny tam formularz papierowy i wrzucić go do specjalnej urny. Mieszkańcy proszeni są o to, aby do urny nie wrzucać dokumentów niezwiązanych z akcją. Punkty Obsługi Loterii, czynne od 1 lutego do 30 kwietnia, zlokalizowane będą w: Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wieniawska 14 (I piętrze); Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Filaretów 44 (parter); Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Szaserów 13-15 (parter); Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Franciszka Kleeberga 12a (parter); Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wolska 11 (parter); Wydziale Komunikacji, ul. Czechowska 19a (parter); biurowcu przy ul. Spokojnej 2, portiernia, (II piętro); Ratuszu, pl. Łokietka 1 (parter).

Na zwycięzców loterii czeka łącznie 17 nagród rzeczowych. Główną z nich jest samochód osobowy Suzuki Swift Hybrid o wartości 67 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 7 444 zł. Łączna wartość nagrody głównej to ponad 74 tys. zł. Pozostałe nagrody to: 3 rowery Romet Wagant o wartości jednostkowej 1 750 zł - nagroda I stopnia; 1 iRobot Roomba 976 o wartości jednostkowej 1 650 zł - nagroda II stopnia; 3 hulajnogi elektryczne Xiaomi Mi Electric ScooterEssential o wartości jednostkowej 1 550 zł - nagroda III stopnia; 2 smartfony Samsung Galaxy A32 o wartości jednostkowej 1 500 zł - nagroda IV stopnia; 3 zegarki Garmin Vivoactive 4 o wartości jednostkowej 1 250 zł - nagroda V stopnia; 4 kamery samochodowe Navitel R600 o wartości jednostkowej 400 zł - nagroda VI stopnia. Łączna wartość nagród w Loterii wynosi ponad 94 tys. zł.

W ramach loterii Miasto premiuje mieszkańców płacących podatek dochodowy w Lublinie. Poza tym, rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w Lublinie, jako miejscu zamieszkania, jest jednym z kryteriów branych pod uwagę: przy rozpatrywaniu wniosku o przyjęcie dziecka do żłobka prowadzonego przez Gminę Lublin; w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin; w postępowaniu rekrutacyjnym do do klasy pierwszej szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranej szkoły podstawowej. Podatnik rozliczający się w Lublinie, ma też możliwość założenia Lubelskiej Karty Miejskiej, która uprawnia do korzystania z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi i produkty oferowane przez partnerów w takich obszarach jak: komunikacja miejska, kultura, sport, rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz usługi. 

Akcja "Rozlicz PIT w Lublinie” prowadzona jest od 2019 r. Do ubiegłorocznej edycji zgłosiło się ponad 9,6 tys. osób. Dlatego do budżetu Miasta Lublin wpłynęło blisko 2 mln zł więcej środków, które przeznaczono na zadania realizowane na rzecz mieszkańców miasta. Udział w podatku PIT to największe źródło dochodów miasta, wynoszące ponad 1/5 wszystkich środków gromadzonych w budżecie miasta. Z każdego 1 tys. zł zapłaconego podatku dochodowego od osób fizycznych, do budżetu Miasta Lublin w 2021 r. trafiło 484,80 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy