Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy posprzątają miasto na wiosnę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy posprzątają miasto na wiosnę - Zdjęcie główne

Mieszkańcy posprzątają miasto na wiosnę | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Planowana jest akcja sprzątania miasta - "Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Zostanie zrealizowana przy współpracy z Radami Dzielnic. Do akcji przyłączyła się również Młodzieżowa Rada Miasta Lublin.

Reklama

Akcja sprzątania Lublina odbywa się z okazji Dnia Ziemi. Odbędzie się 22 i 24 kwietnia.

- Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, ruszamy ze społeczną akcją sprzątania Lublina. To etap wiosennych porządków, które prowadzimy na miejskich terenach przy wsparciu samych mieszkańców. Za zaangażowanie i propozycje miejsc wymagających większej uwagi dziękuję wolontariuszom, przede wszystkim Radom Dzielnic, które przyłączyły się do akcji i czują się współgospodarzami poszczególnych części miasta - mówi Tomasz Lis, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska.

Do udziału w akcji zgłosiło się 7 dzielnic: Sławin, Sławinek, Bronowice, Felin, Wrotków, Szerokie oraz Węglin Południowy. Wydział Ochrony Środowiska wyposaży wszystkich w rękawice i worki, zaś odbiór zebranych podczas akcji odpadów zapewnią firmy wywozowe: KOMA Lublin oraz KOM-EKO S.A.  
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Miasto chce ułatwić tworzenie i dbanie o zieleń. Kończy też budowę ogrodów deszczowych                                                
 
Tereny, które zostaną objęte sprzątaniem to: Sławinek – zalesiona dolina między ulicami Dzieci Zamojszczyzny, Bohaterów Monte Cassino, Grabową i Klonową (tzw. Park Helenów), Bronowice – teren dzielnicy, Felin – ulice Zygmunta Augusta, Józefa Franczaka „Lalka”, Doświadczalna, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Rataja, al. Witosa, Sławin – ulice Sławinkowska, Zbożowa, Świerkowa, Willowa, Relaksowa, Wrotków – ulice Emilii i Karola Wojtyłów, Bernarda Wapowskiego, Romera, Szerokie – cała dzielnica, Węglin Południowy – ulice Berylowa, Bydgoska, Kielecka, Młodzieżowa Rada Miasta – ulice Granitowa, Węglinek oraz Stary Gaj.
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy