Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy chcieli przejścia dla pieszych na Kalinowszczyźnie. Miasto odmówiło

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Mieszkańcy chcieli przejścia dla pieszych na Kalinowszczyźnie. Miasto odmówiło - Zdjęcie główne

Mieszkańcy chcieli przejścia dla pieszych na Kalinowszczyźnie. Miasto odmówiło | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy i jeden z radnych miejskich chcieli wyznaczenia przejścia dla pieszych przy ul. Koryznowej. Miasto odmówiło.

Reklama

Radny miejski Adam Osiński (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do władz miasta w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych przy ul. Koryznowej 2B w dzielnicy Kalinowszczyzna. Radny poprosił o to  imieniu mieszkańców i przechodniów chodzących w stronę przystanku, z którego jeździ autobus linii nr 6.

- Powyższa prośba podyktowana jest ruchem pojazdów przejeżdżających na parking przy budynku Koryznowej 2 i garaży przylegających do budynku 2B - napisał Adam Osiński.

Na interpelację odpowiedział Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin. Napisał, że działka, na której planowane jest wyznaczenie przejścia dla pieszych znajduje się poza pasem drogowym drogi publicznej.

- Zgodnie z informacją Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, realizacja tego zlecenia wiąże się z wykonaniem dojścia do przejścia dla pieszych w postaci chodnika łączącego istniejące ciągi piesze z planowanym przejściem. Ponadto konieczne jest obniżenie istniejących krawężników. Szacunkowy koszt realizacji zadania wynosi około 5 500 zł - napisał Andrzej Wojewódzki.

W trakcie wizji w terenie inspektorzy Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością dokonali oględzin oraz niezbędnych pomiarów. Stwierdzili, że wyznaczenie przejścia dla pieszych w tym miejscu spowoduje znaczne ograniczenie możliwości zatrzymywania pojazdów w rejonie budynku nr 2B przy ul. Koryznowej. Dodatkowo nie stwierdzili, aby pojazdy poruszały się z nadmierną prędkością.

- Największym problemem, który został odnotowany jest ograniczona liczba miejsc postojowych oraz parkowanie pojazdów na całej szerokości chodnika co utrudnia pieszym poruszanie się po istniejących ciągach pieszych. Z uwagi na powyższe propozycja wyznaczenia przejścia dla pieszych we wskazanej lokalizacji została zaopiniowana negatywnie - podsumował sekretarz Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy