Reklama

Reklama

Lublin: Miasto zmieniło obwody dla dwóch szkół podstawowych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto zmieniło obwody dla dwóch szkół podstawowych - Zdjęcie główne

Miasto zmieniło obwody dla dwóch szkół podstawowych | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Miasta Lublin uchwaliła plan sieci miejskich szkół podstawowych. Zmiany w obwodach placówek będą obowiązywać od przyszłego roku szkolnego. Uchwała została już pozytywnie zaopiniowana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie.

Reklama

-  Planowanie sieci szkół i określanie ich obwodów to niezwykle skomplikowany proces i zadanie wymagające uwzględnienia wielu czynników. Na pierwszym planie stoi przede wszystkim dobro dzieci i konieczność zapewnienia uczniom dobrych warunków nauki i wygodnego dostępu do szkoły. Jesteśmy też zobowiązani do optymalnego gospodarowania posiadanym zapleczem, szukania sposobów na to, by racjonalnie wykorzystać posiadane obiekty. Zjawiskiem utrudniającym planowanie kształtu obwodów szkół podstawowych są zmiany demograficzne. Zwiększanie lub zmniejszanie liczby mieszkańców danej części miasta często jest wynikiem nierównomiernego zainteresowania i pewnych trendów w wyborze osiedli czy dzielnic. Staramy się, aby we wszystkich szkołach utrzymać w miarę równe obłożenie, unikając sytuacji przeciążenia niektórych placówek, co negatywnie wpływa zarówno na efekty nauczania, jak i komfort pracy - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

W uchwale, którą radni miejscy przyjęli 27 stycznia, określono granice obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Lublin poprzez wskazanie wykazu ulic w obwodzie szkoły. Zmniejszono obwód Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej 7, a część ulic znajdujących się do tej pory w obwodzie tej szkoły włączonych będziedo obwodu Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Roztocze 14. Od 1 września 2022 roku do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 50 będą chodzić dzieci z zachodniej części Węglina. Nowe obwody dotyczą tylko uczniów zaczynających we wrześniu naukę w klasach pierwszych. W dotarciu na miejsce pomoże im autobus szkolny zagwarantowany przez Miasto. Będzie on kursował pomiędzy Szkołą Podstawową nr 50 a osiedlem. Z kolei starsi uczniowie będą uczęszczać do dotychczasowych klas Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej 7.

Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia przy ul. Roztocze 14 jest wyposażona w halę sportową i basen. Dane demograficzne wskazują na to, że liczba uczniów w dotychczasowym obwodzie tej szkoły będzie się zmniejszała. Natomiast oddana do użytku w 2020 r. szkoła przy ul. Berylowej została zaprojektowana dla sześcioklasowej szkoły podstawowej i miała stopniowo zapełniać się wraz z rozwojem dzielnicy.
 
 
- Jednak po likwidacji gimnazjów Miasto musi pomieścić w tym budynku dodatkowo uczniów z klas 7-8. Do tego doszedł znacznie bardziej dynamiczny niż prognozowano przyrost demograficzny, związany z wyborem tej części miasta przez wiele młodych rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. - Pozostałe zmiany w obwodach szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin to korekty mające na celu skrócenie drogi do szkoły lub zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

Przyjęta uchwała zakłada też: przeniesienie ulicy Jutrzenki (strona nieparzysta) z obwodu Szkoły Podstawowej nr 38 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 28, przeniesienie ulicy Milenijnej oraz ulicy F. Nowowiejskiego obwodu Szkoły Podstawowej nr 5 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 45, przeniesienie ulicGórskiej, ulicy Młodej Polski od numeru 32 do końca oraz ulicy Lawinowej nr 4 z obwodu Szkoły Podstawowej nr 16 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 5 (również w celu odciążenia SP 16), przeniesienie ulicy Szwajcarskiej (strona parzysta) z obwodu Szkoły Podstawowej nr 16 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 43 (również w celu odciążenia SP 16), dodanie Al. Racławickich nr 22b do obwodu Szkoły Podstawowej nr 18, dodanie ulicy Dożynkowej nr 39g do obwodSzkoły Podstawowej nr 4, dopisanie ul. Piekarskiej do obwodu Szkoły Podstawowej nr 20.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy