Reklama

Reklama

Lublin: Miasto wymieniło słupki blokujące w centrum. Radny Brzozowski prosi o kontynuację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto wymieniło słupki blokujące w centrum. Radny Brzozowski prosi o kontynuację  - Zdjęcie główne

Miasto wymieniło słupki blokujące w centrum. Radny Brzozowski prosi o kontynuację | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto wymieniło biało-czerwone słupki blokujące wjazd samochód w centrum. Radny Brzozowski poprosił o kontynuację takich działań.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie kontynuacji prac w celu poprawy estetyki centrum Lublina. Na wstępie podziękował za przychylenie się do jego wniosku i wymianę biało-czerwonych słupków blokujących wjazd. wymieniono je na czarne, żeliwne słupki pasujące do zabytkowego otoczenia Śródmieścia. Chodzi o ul. Lubartowską w rejonie jej skrzyżowania z ul. Bajkowskiego. Do tego, zaznaczył się cieszy go zamontowanie dodatkowych słupków, które zabezpieczyły przed nielegalnym parkowaniem, drugą stronę wjazdu z parkingu znajdującego się przy skrzyżowaniu. 

Jednocześnie poprosił o objęcie takimi pracami również szarej, stalowej barierki stojącej między tymi słupkami. Jest ona naprzeciwko kamienicy Lubartowska 11/13.

- Jest to konstrukcja o typowo „przemysłowym" wyglądzie, pasująca co najwyżej do „sypialni" miasta, a nie jego „salonu" - ścisłego centrum przy samym budynku Rarusza. Taki stan rzeczy nie licuje z odnowionymi chodnikami oraz niedawno wymienionymi słupkami. Zróbmy ten remont tak, aby był spójny i komplemy, estetycznie - napisał Stanisław Brzozowski.

Tym samym radny proponuje o wymianę barierki w postaci 9 słupków połączonych 8 przęsłami na żeliwne słupki "ozdobne typu "Lublin" zespolone ze sobą przy pomocy łańcucha".

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju poinformował, że na chwilę obecną brak jest środków na realizację pomysłu radnego. 

- Z uwagi na ograniczone środki finansowe w pierwszej kolejności wymieniane i zabezpieczane są urządzenia lub konstrukcje będące w stanie technicznym stwarzającym zagrożenie. Pozostałe elementy, które spełniają swoją funkcję i których wymiana miałaby nastąpić tylko przez wzgląd na funkcje estetyczne są wymieniane stosownie do możliwości finansowych - wyjaśnia Artur Szymczyk.

Działania wskazane przez Brzozowskiego w interepelacji będą podjęte, jeśli zostaną zabezpieczone na ten cel dodatkowe środki finansowe w budżecie Miasta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy