Reklama

Reklama

Lublin: Miasto rozbudowuje szkoły. Powstaje m.in. sala gimnastyczna przy "Staszicu"

Opublikowano: pt, 18 mar 2022 13:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie trwa rozbudowa miejskich szkół i obiektów sportowych. Powstaje m.in. sala gimnastyczna przy I LO im. Stanisława Staszica.

Reklama

- Infrastruktura oświatowa była i jest dla nas bardzo ważna, dlatego cieszą nas postępy prac na naszych placach budowy. 2022 rok przyniesie nam finał wszystkich największych miejskich inwestycji oświatowych, do których należy budowa sali gimnastycznej dla I Liceum Ogólnokształcącego oraz rozbudowa o nowe segmenty dwóch dużych szkół – Szkoły Podstawowej nr 52 i Zespołu Szkół nr 12. Tylko na realizację tych trzech zadań oświatowych przeznaczymy w tym roku 40 mln złotych - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Przy I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich trwa budowa sali gimnastycznej. Luty upłynął pod znakiem prac wykończeniowych. W pomieszczeniach zakończono wylewki posadzek, zabudowy z płyt, kładzenie izolacji oraz płytek w toaletach i pomieszczeniach prysznicowych. Nadal prowadzone są prace w zakresie instalacji w hali sportowej. Z kolei pogoda pozwoliła na dokończenie prac przy elewacji.

Trwa też rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły. Gotowe są już konstrukcje obu nowych obiektów. W budowanym segmencie do zajęć dydaktycznych wymurowano ściany konstrukcyjne piwnic i parteru, szachty windowe na obu poziomach, schody oraz wylano strop nad piwnicą. Prace w budynku kuchni i stołówki, w związku z tym, że wymagały rozbiórek, aktualnie koncentrują się jeszcze na poziomie piwnic.Tam wymurowano już ściany konstrukcyjne oraz zamontowano płyty stropowe nad poziomem -1. W planach na kolejny miesiąc jest wykonanie wszystkich ścian działowych parteru oraz izolacji.

Natomiast przy Zespole Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej powstaje dwupiętrowy segment przedszkolny. Na pierwszym piętrze zakończyły się już prace murarskie i zamontowano stolarkę okienną. Wykonano przyłącza wody oraz instalacje wodociągowe piwnic. Trwa rozkładanie instalacji elektrycznych na parterze i na pierwszym piętrze oraz instalacji teletechnicznych. Wymurowane zostały ściany konstrukcyjne attyk, kotłowni, wjazdu do piwnic. Ruszyła również budowa łącznika.

Z kolei przy ul. Magnoliowej powstaje zaplecze dla rugbystów. Na ogrodzonej działce wzdłuż boiska jest już nowy obiekt szatniowo-szkoleniowy. To parterowy segment o pow. ponad 320 m2, konstrukcji drewnianej posadowiony na żelbetowej płycie fundamentowej. Zaplecze obecnie jest już w stanie surowym zamkniętym, wewnątrz trwają montaże instalacji oraz prace wykończeniowe. Wiosną zaś ruszą roboty elewacyjne oraz ziemne wokół budynku przy budowie odwodnienia, dojść i opasek z kostki. Wszystkie prace powinny skończyć się w czerwcu. 30 czerwca to również data końcowa termomodernizacji budynku ZSTK przy ul. Zemborzyckiej, a miesiąc wcześniej przebudowy boiska przy SP nr 31 na ul. Lotniczej.

Zaś w VII LO przy ul. Farbiarskiej ruszyła też przebudowa parteru budynku na przedszkole. Aktualnie trwają tam prace rozbiórkowe. Z kolei w ZSE przy ul. Bernardyńskiej przygotowywany jest projekt budowy windy w tym kilkupiętrowym obiekcie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy