Reklama

Reklama

Lublin: Miasto pomoże ulepszyć transport publiczny w stolicy Mołdawii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto pomoże ulepszyć transport publiczny w stolicy Mołdawii - Zdjęcie główne

Spotkanie w sprawie projektu "Działaj jak Lublin – inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Kiszyniowie” | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin i Kiszyniów współpracują w międzynarodowym projekcie na rzecz zrównoważonego transportu. Stolica Mołdawii ma zreformować swój transport publiczny, a Lublin ma udzielić jej wsparcia merytorycznego.

Reklama

Miasto Lublin z Miastem Kiszyniów, stolicą Mołdawii realizuje międzynarodowy projekt "MOVE IT like Lublin – a Chisinau public transport sustainable development initiative” ("Działaj jak Lublin – inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Kiszyniowie”). Przedstawiciele Delegatury Unii Europejskiej w Republice Mołdawii, Ambasador RP w Republice Mołdawii oraz władze Kiszyniowa i Lublina uczestniczyli w panelu dyskusyjnym. Omówiono dotychczasową współpracę, przedstawienio dobrych praktyk ze strony Lublina i określeno kolejnych wspólnych działań w projekcie.

- Miasto Lublin od blisko 70 lat stale rozwija zbiorowy transport. Obecnie jest on ukierunkowany przede wszystkim na elektromobilność i ekologię. Wdrażane przez nas rozwiązania mają realny wpływ na coraz lepsze funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Lublinie. Cieszę się, że zdobyte przez nas na przestrzeni lat kompetencje i wiedza z tego zakresu będą wsparciem dla Miasta Kiszyniów w procesie rozwoju komunikacji zbiorowej. Projekt „MOVE IT like Lublin” to szansa, zarówno dla Kiszyniowa, jak i Lublina na zdobycie nowych, cennych doświadczeń w międzynarodowym przedsięwzięciu, ale także doskonała okazja do promocji naszego miasta i lubelskich rozwiązań w dziedzinie transportu publicznego za granicą - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

- Realizowany projekt jest dla nas, jako władz lokalnych, wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń w kontekście rozwoju urbanistycznego Miasta Kiszyniów, przy wsparciu Unii Europejskiej. Chciałbym, aby każdy mieszkaniec i gość stolicy odczuł efekty uzyskane w ciągu kilku lat w dziedzinie komunikacji miejskiej, którą staramy się zmieniać oraz rozwijać - mówi Ion Ceban, burmistrz generalny Miasta Kiszyniów.

Projekt zakłada reformę systemu zarządzania miejskim transportem publicznym w Kiszyniowie. Kiszyniów, we współpracy z Lublinem, ma dążyć do osiągnięcia trzech głównych celów. Wśród nich są: poprawa polityki transportowej miasta na poziomie gminy; zwiększenie zdolności instytucjonalnych Urzędu Miasta Kiszyniów, zgodnie z praktykami Unii Europejskiej w zakresie mobilności miejskiej oraz podniesienie jakości zarządzania transportem publicznym w Kiszyniowie poprzez wdrażanie zrównoważonych rozwiązań i technologii. W ramach projektu powstanie Centrum Monitorowania Ruchu oraz opracowany zostanie Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Kiszyniowa. Z kolei Lublin jma zapewnić wsparcie merytoryczne miastu Kiszyniów, w tym przekazywanie dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie wdrażania rozwiązań w transporcie publicznym, m.in podczas szkoleń i warsztatów oraz konsultacji eksperckich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy