Reklama

Reklama

Lublin: Miasto dołączyło do międzynarodowego projektu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto dołączyło do międzynarodowego projektu - Zdjęcie główne

Miasto dołączyło do międzynarodowego projektu | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin i Ambasada Królestwa Danii w Polsce, podpisały list intencyjny. Dotyczy on współpracy na rzecz zielonej i cyfrowej transformacji w ramach międzynarodowego projektu.

Reklama

- Miasto od lat, podejmując działania w każdym obszarze swojego funkcjonowania, skupia się na dbałości o środowisko naturalne i zachowaniu zasady zrównoważonego rozwoju. Zależy nam, by Lublin był miejscem nowoczesnym i zielonym, a w konsekwencji przyjaznym dla mieszkańców. Potwierdzają to uchwalona na początku roku Strategia Lublin 2030, czy kroki jakie podejmujemy na rzecz ochrony miejskiej zieleni, m.in. rozpoczęcie prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego dla obszarów zielonych czy przyjęte w ostatnim czasie standardy zieleni miejskiej. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Ambasady Królestwa Danii w Polsce do udziału w projekcie „Twin Transition of Cities – Green & Digital”. Potwierdza ono, że wysiłek jaki podejmujemy na rzecz zrównoważonego rozwoju naszego miasta jest zauważany i doceniany nie tylko w Polsce, ale i w Europie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
 
Inicjatorem jest Ambasada Królestwa Danii w Polsce. Obie strony zadeklarowały wolę podejmowania wspólnych działań w obszarach: zrównoważonego projektowania przestrzeni publicznych, zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi, rozwoju inteligentnych sieci ciepłowniczych, dekarbonizacji i digitalizacji budynków publicznych, przygotowania projektu "Planu działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu dla miasta Lublin”, gospodarki o obiegu zamkniętym, czy edukacji ekologicznej. Projekt będzie realizowany dwa lata.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy